Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudom eldönteni, hogy...

Hogyan tudom eldönteni, hogy a NÉMET összetett szavakhoz der, die, vagy das névelőt írjak?

Figyelt kérdés
Pl: Eiersalat itt most hogyan tudom eldönteni, hogy der die vagy das-os a névelő? És lécci ne írjátok, hogy fordító, meg szótár, mert ott az összetett szavak nincsenek benne, vagy ha igen nincs névelőjü!

2015. febr. 19. 16:40
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Az utolsó szó névelője = az összetett szó névelője. Van egy webes szótár, a dict.cc, magyarul annyira nem tud, inkább angol/német szótár. Én ott szoktam mindig megnézni a névelőket (der=m, die=f, das=n) meg a többes számokat, a legtöbb szó benne van, az összetettek is.
2015. febr. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sehogy, meg kell tanulni. Összetett szavaknál a 2. tagod kell venni, szóval a Salatnak der, ezért ennek a szónak is der lesz.
2015. febr. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A hátul lévő szónak a névelő lesz az összetett szó névelője Pl. e Schule e Grundschule/ e Mittelschule
2015. febr. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Vagy s Buch(könyv) s Handbuch/ s Fachbuch

s Kochbuch

2015. febr. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Vagyis elég a második tag nemét tudni

(A megadott példában der lesz a névelő mert

a Salat hímnemű) Tehát a virsli saláta is hímnemű lesz

(r Wurstsalat) meg az összes saláta

2015. febr. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a váválaszokat!
2015. febr. 19. 17:40
 7/7 anonim ***** válasza:
Az általános érvényű dolgokat már leírták előttem. Egyes szavak névelői rád ragadnak, másoké nem. Egy dolgot felejtenek el az emberek, más beszélni a németet és tanórán használni. Amikor beszéled nincs időd gondolkodni, hogy hú basszus mi is a névelő? A döglött kutyát nem érdekli, ha egy adott szó esetén nem a hozzá tartozó névelőt használod, ahány dialektus, régió, annyi változat... tapasztalatból mondom.
2015. ápr. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!