Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvtanulás: hogyan kezdjem?

Nyelvtanulás: hogyan kezdjem?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, idén fogok érettségizni. Angolul jól tudok, németből a nyelvtan megy, a szövegalkotás viszont szinte csak írásban (a beszédet jelenleg próbálom fejleszteni). Nyáron, ha végre meglesz az érettségi, szeretnék még egy nyelvet megtanulni. Nem olyat, ami "hasznos" nyelv, hanem egy olyat, ami tetszik. Két ilyen is van, az egyik a japán, a másik a norvég. Viszont tanárra vagy tanfolyamra nem lesz pénzem (a szüleimnek sem). A fenti két nyelv közül melyiket tudnám önállóan megtanulni? Lehetséges egyáltalán?

(Azt persze sejtem, hogy egyedül több idő lesz megtanulni, de 2 éve magántanuló vagyok, általános iskolában is otthon tanultam 1,5 évig, szóval hozzászoktam, hogy nincs velem tanár, aki szépen elmondja, hogy mit mikor és hogyan csináljak. Tavaly matekból kellett egy kis segítség, de azt leszámítva teljesen egyedül tanulok mindent, idén a matekot is, mert szinte csak ismétlés.)



Röviden: meg lehet tanulni önállóan norvégül vagy japánul?



2015. febr. 20. 13:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nézd sok mindent lehet, csak akarni kell, ugye... Viszont szerintem a nyelvtanuláshoz rutin kell (ezek pláne nem is olyan könnyű nyelvek - persze, minden viszonyítás kérdése), hogy egyedül is tudd csinálni egy idő után, és nem hiszem, hogy neked az túl sok lenne, tekintve, hogy eddig csak angolul meg németül tanultál, és ezek teljesen más felépítésű nyelvek. Ezért könnyen elkavarodhatnál a sűrűjében, szóval a kezdetben mindenképp kéne egy tanár (úgy A2-B1-ig), hogy kiismerhesd biztosra a nyelv alapjait.
2015. febr. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Ez esetben még egy kérdésem lenne: hol és hogyan találjatok olyan tanárt, tanfolyamot vagy iskolát, ahol a nyelv (most éppen a japán felé húzok) alapjait megtanulhatom megfizethető áron?
2015. febr. 20. 15:34
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szinte mindent lehet egyedül, ha valaki nagyon akar...

a háló tele van ingyenesen elérhető oktatási anyagokkal:

a japánhoz pl: [link] leckéit megtalálod a youtube-on és könyv is letölthető hozzá.

Norvég Tanulás 6000 Szavak, androidos program, segédprogrammal windows-ra is telepíthető, letölthető a Google Play áruházból és sok más helyről...

Mivel angolul és németül tanultál már, a norvég könnyebb lenne.Viszont magyar anyanyelvűeknek könnyebb a japán, mint a norvég.

még egy link: [link]

2015. febr. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én a múltban japánt tanítottam (ha nagyon ráérnék, akkor akár vállalhatnálak is, de sajnos most csudamód nem érek rá semmire).

Amit viszont segítségül el tudok mondani az, hogy a japán tanulásához manapság elengedhetetlen az angol magas szintű ismerete, mert a legjobb/legtöbb anyag + szótárak MIND angolul vannak. Ilyen, hogy japán-magyar, ilyen egészen tavalyelőttig szinte nem is létezett (rendes szótár meg kb soha se volt).


Ha jól megy az angol, akkor viszont nagyon ajánlom Neked a GENKI I-II + CD tankönyveket. Nem olcsók, de ez bombabiztos japán tudást ad középszintig (felsőfokú tankönyvek jóformán csak japánul vannak, és azok is csak ilyen "nyelvtani összefoglaló" szerűek).


Ha pedig a magyar tudásodban bízol jobban, akkor ott van a DEKIRU I-II, amit a Magyarországi Japánnyelv-oktatók Társasága közösen készített a Japán Alapítvánnyal, és az első valóban használható magyar nyelvű japán tankönyv. Ugyan én ebből nem tanítottam már (mert ez annyira új), de egyik tanítványomnak megvan, de láttam/forgattam, és tetszett; a tanítványom is nagyon szereti. Kulturális morzsákat is hint az olvasóra, tehát nem maradnak ki az érdekes részek sem.


Mind a két könyv nagyon jó, és gyakorlatilag a legújabbak (a Genki ugyan lassan 10 éves lesz, de angol nyelvterületen így is a legmodernebb), a Dekiru pedig asszem most 2-3 éves.


Ezekkel - amennyiben megvan a hanganyag is- otthon is elboldogulsz. Amit meg esetéeg nem értenél, azt felteszed itt: van itt annyi japán/anime/manga fan, hogy minden kérdésedre válaszolnak. Még nyelvtanár kolléga is akad itt, úgy veszem észre.

Ja igen: Dekiru a Japán alapítványnál kapható (meg a nagyobbkönyvesboltokban, Libri, Bookline), Genki meg a Maido.hu személyesen is látogatható webáruházban (Magyarországon talán csak náluk), vagy a neten.


Amíg pedig a japán tanuláson gondolkozol addig pedig nézhetsz akár "Let's Learn Japanese Basic I" nyelvlackevideókat is a youtube-on (ha nagyon keresel, elérhető munkafüzet is hozzá). Ebből szerintem ki fog derülni, hogy tényleg annyira tetszik-e (pl a nyelv szerkezete, hangzása stb). Ez ugyan a 60-as/70-es évekből származik, de mókás hangulata van, és nagyon apró lépésekben ismerteti meg a japán nyelvet (hátránya, hogy jó angol tudás is kell hozzá, csak a beszédre fókuszál, és latin betűs, bár kezdők azt szokták szeretni).


Hajrá!

2015. febr. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

Azt hiszem, a japán lesz a nyerő, úgyhogy elkezdem a könyvre gyűjteni a pénzt. Sajnos az érettségi miatt csak nyáron tudom elkezdeni ténylegesen tanulni, de addig legalább bőven lesz időm jól megtanulni a szótagírást. :)

2015. márc. 8. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!