Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kapcsoljam át az agyam...

Hogyan kapcsoljam át az agyam az idegen nyelvre, hogy idegen nyelven gondolkozzak?

Figyelt kérdés
Azt szeretnem,hogy az agyam idegen nyelven gondolkozzon...Nezek videot vagy olvasok akkor idegen nyelven gondolom,kepzelem el...es ezt akarnam megforditani,mert ha beszelnem kell akkor mokogok. De viszont a szovegertek jol megy.
2015. febr. 23. 22:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A rendszeres, tehát napi többórás filmnézés és olvasás meg fogja hozni az eredményét, de chatelhetsz is külföldi fórumokon és magaddal illetve ismerőseiddel is beszélgethetsz idegen nyelven.
2015. febr. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

#1-esnek igaza van

esetleg, ha van lehetőséged menj ki pár hónapra anyanyelvi környezetbe és ne beszélj közben magyarul!

2015. febr. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

én mar ezt csinalom evek ota. Mar 4.eve vagyok idegen nyelvu egyetemen - es meg mindig nem kapcsoltam át.



Arra gondoltam,hogy esetleg minden gondolatomat ugy fogalmaznek meg magamban(beszelnek,gondolkoznek) hogy az idegen nyelven legyen - es amit nem tudok szot azt lehetoleg kikeresem a szotarbol.

2015. febr. 23. 23:04
 4/11 anonim ***** válasza:
nézd, ha 4 év alatt ez nem megy, úgy, hogy napi szinten rá vagy kényszerítve az idegen nyelvre, akkor nem is fog...nekem ez kb 1 hónapomba tellett idegen nyelvterületen, úgy, hogy alapszinten tudtam csak kommunikálni, amikor kimentem (heti 2 angolóra 2 évig gimiben, majd 4 év kihagyás a fősuli alatt)
2015. febr. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy átkapcsoljon nekem beszélnem kell. Sokat, összefüggően, gondolkozni az adott témán stb., és akkor talán egy-két óra, és már automatikusan az adott nyelven próbálom magamban is megfogalmazni a dolgokat. Nem tudom, hogy mennyit beszélsz egy nap a nyelven, de nekem az, ha csak hallgatom, látom, nem segít, mert az agyamnak nem kell rajta gondolkoznia, nem kell saját szöveget alkotnia, hanem csak felfognia. Teljesen más terület. Szóval, próbálkozz mondjuk az autológiával, az is jó dolog :).
2015. febr. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem kell sokat beszelnem. Szinte semmit - csak megerteni az eloadasokat. Azutan haza jovok sulibol,ahol mar megint magyarul beszelhetek.
2015. febr. 23. 23:15
 7/11 A kérdező kommentje:
Koszi a tippet. utana olvastam az autologianak - es nagyabol arrol van szo amit en mondtam,csak itt kiemelik,hogy fontos a kimondasa a szavaknak.
2015. febr. 23. 23:28
 8/11 anonim ***** válasza:

Merre vagy?

Írországban?

2015. febr. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A vizsgázás megy?
2015. febr. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, hogy ezt mondom, de neked a magyarod is iszonyú, előbb az anyanyelveden kellene rendesen megtanulnod, mert anélkül egy újabb nyelv elsajátítása lehetetlenség! Vagy nem magyar vagy?
2015. febr. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!