Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit kell tudni a japán alapfok...

Mit kell tudni a japán alapfokú, középfokú, felsőfokú nyelvvizsgahoz?

Figyelt kérdés
Japán
2015. márc. 6. 20:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Az a nyelvvizsgarendszertől függ.

De japánból egyedül a JLPT-vel érdemes foglalkozni, mert azt legalább ismerik a japánok is.

2015. márc. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

M.o.-on jelenleg tudtommal csak a Rigó utcai nyelvvizsga központban lehet itthon elfogadott akkreditált japán nyelvvizsgát csinálni, aminek ez szintrendszere, hogy alap, közép, felső.

Ezekről sajnos én soha semmi infót nem találtam a neten, annyi, hogy vagy 7 éve nekem kellett tenni egy alapfokút ott japánból a diplomámhoz. De egyébként az első hozzászólónak tökre igaza van, hacsak nem a diplomához kell, ne ezzel foglalkozz, hanem a JLPT fajtával (Japanese Language Proficiency Test, vagy japánul "nihongo nouryoku shiken"), ezt nemzetközileg elfogadják.

Ennek viszont 5 szintje van, és a legalapabb szint az N5-ös nevű, a legmagasabb meg az N1-es. Nem tudom, mihez kell, de ha Japánban szeretnél dolgozni, akkor szinte mindenhol az N2-est de még inkább az N1-est kérik, ami egyébként baromi nehéz, én alig ismerek pár embert, aki valaha letette az N1-et. (Az N2 még barátibb)

Ezen a linken (ami angol) nagyon részletesen ott vannak a követelmények és minta-feladatlapok az N5-től N2-ig:

[link]

2015. márc. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2015. márc. 8. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!