Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nem tudom eldönteni h japán...

Nem tudom eldönteni h japán vagy kínai nyelvet tanuljak-e. Ha a kínait választom akkor japánban is megfognak érteni?

Figyelt kérdés
2010. febr. 15. 13:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%
Mire megtanulod a kiválasztott nyelvet, addigra Kína biztosan lekörözi Japánt minden téren.
2010. márc. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:

Nos, szerintem válaszd a Koreait. A nyelvtana érdekes és könnyen elsajátítható. A kínai jelekben néha felfedezni vélek pár Koreait :D Igazából amikor tajvani sorozatot nézek néha egy-két mondatot sejtésre meg is értem, mert hasonló a koreaira. A jelrendszere elég logikus és én három nap alatt elsajátítottam. Elég sok Koreai nyelvet beszélő embert keresnek Magyarországon és jól ellehet vele helyezkedni, ha tudsz angolul. A kínai jelek a koreai után nagyon ijesztőek, ezért én nem ajánlom. A japán mindenképpen könnyebb ha ebből a szempontból nézzük. Az egyetlen gond csak az hogy csak akkor tudod elkezdeni a tanulását, ha tudsz angolul. De ha mindenképpen a kínainál és japánnál szeretnél maradni tedd fel ezeket a kérdéseket magadnak:


1. Mi célból szeretnéd megtanulni?

(Ha csak kedvtelésből, akkor a kínait kezd el, ha célod is van vele akkor Japánt)

2. Beszélsz németül, angolul?

(Ha igen, akkor a japánt érdemesebb.)

3. Melyik nyelvet szereted a jobban?

(Ez a legfontosabb.. :D)


Kicsit érzelgős lett, de reméltem segítettem. :D

2012. ápr. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Én négy éve kezdtem el a japán nyelvet tanulni, és már középfokúm is van belőle. Így utólag belegondolva sokkal jobb, mintha a kínait kezdtem volna el tanulni, mert sokkal több helyen találkozni japán nyelvvel. Nem csak az üzleti élet, de ott van a manapság divatos dorama, anime, manga, J-pop, J-rock, videójátékok, elektronika, és ami számomra sokkal fontosabb: nagyon sok kulturális dologról csak japánul lehet utánaolvasni. Pl. kimonók, japán kertek, stb. Nem mondom, vannak róluk magyarul és angolul is, de ha valaki ezekbe jobban bele szeretné ásni magát, akkor csak japán szövegekkel találkozik. És mivel nagyon szeretem a japán kultúrát, örülök, hogy a nyelv nem jelent akadályt ezek megismeréséhez.
2013. febr. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!