Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németből a mondatokban a...

Németből a mondatokban a szavak sorrendjére van valamilyen szabály?

Figyelt kérdés
Egy éve tanulom a németet, és minden szót tudok, a ragozást is, csak a fordításnál sosem jó sorrendbe teszem a szavakat, ez miatt kettes lett a tz-m. El vagyok keseredve, mert eddig 5-ösre álltam. Nekem ez másodnyelv, az angolnál teljesen egyszerű ez a sorrend dolog.

2015. márc. 11. 09:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! A németben elég szigorú szabályok vonatkoznak a szórendre. Kevés kivételtől eltekintve a ragozott ige a második helyen áll. Kivétel a fordított szórendű kérdő mondat és a KATI szórendet és fordított szórendet vonzó kötőszavak utáni mondatrész.


Itt találsz egy összefoglalót (gyorsan átfutottam, de nekem is csak a Google találta):

[link]

2015. márc. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Még egy fontos: mikor azt mondjuk, hogy az ige itt vagy ott van a mondtaban, akkor mindig az ige ragozott részére gondolunk, nem pedig az esetleges további főnévi igenevekre, múltidejű alakokra stb.
2015. márc. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, h kijelentő v. kérdő mondat
2015. márc. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Milyen fajta mondatok voltak a tz-ben?
2015. márc. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Múlt idős mondatfordítások, erős és gyenge alak.(Egyébként honnan tudni , ránézésre, hogy erős, vagy gyenge ragozása lesz?)
2015. márc. 12. 11:38
 6/6 anonim ***** válasza:
Sehonnan. Az erős igéket megtanulod, és amelyiket nem tanultad meg, az a gyenge.
2015. márc. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!