Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nem merek angolul beszélni....

Nem merek angolul beszélni. Mit tegyek? Elég sürgős!

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy tanulok angolul, tudom a nyelvtanokat, nagyon sok szót, és egy ideig beszéltem kicsit, egy-két mondatot maximum, de inkább csak fél mondatokat, hibásan, hülyeséget. De most pár napja egyszerűen teljesen leblokkoltam és alig tudok kinyögni pár szót, mindenem tiltakozik ellene. Képtelen vagyok rá. Volt velem már ilyen régebben csak mondjuk énekléssel mások előtt... ezt hogy lehetne leküzdeni? Tudom, beszélni. De nem megy valahogy most... Valakivel volt már ilyen?

Vizsgáznom kell pár hónap múlva és ha nem beszélek, megbukok...



2015. márc. 13. 12:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Először próbálj meg írásban kommunikálni, angolul. Chatelj, beszélgess akár külföldiekkel, kizárólag angolul. Ha írásban ki tudsz bontakozni és csak beszélsz beszélsz, akkor egy idő után megpróbálkozhatsz a szóbeli kommunikációval is. Vannak, akik zárkózottabbak, és nehezebben megy nekik a más nyelven való megnyílás. Anno én is küzdöttem ilyesmivel, de mára már nem lehet befogni a számat, ha beszédről van szó (főleg angolul).
2015. márc. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Magántanárhoz kell menni, ott kénytelen vagy beszélni, mert fizetsz érte. Ha nincs rá pénzed, beszélj a barátaiddal, végső esetben ha egyedül vagy, gondolkozz angolul hangosan. Leírt szöveget is felolvashatsz, utána ugyanazt visszamondani hangosan.
2015. márc. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hm, ez komoly?:O

Mintha én írtam volna ki.

Igaz, nem pont ugyanezek igazak rám, de:

kb. már angol videót se merek hallgatni. :D

Ha hozzám szólna egy eredeti angol a valóságban, kb. leblokkolnék és biztos jönne mindenféle hülyeség.


Ja és én se merek más előtt énekelni, ezért azt mondom, utálok más előtt énekelni.


Hogy lehet leküzdeni? Ha gondolod, írj privátot. :)

Talán az a megoldás használható, amit előttem írtak:

először írásban.

Az egyik oldal is ezt ajánlja, hogy előbb ismerős terepen.

És hallgass/nézz angol videókat, filmeket, sorozatokat, akár felirattal, akár anélkül. :)


És tényleg, ha akarsz írj privátot. :)

2015. ápr. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez egy száz éves kérdés, nem olvassa már a kutya sem
2015. ápr. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!