Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolt vagy németet érdemesebb...

Angolt vagy németet érdemesebb megtanulni?

Figyelt kérdés

(Tudom, mind kettőt. Na, de először???)


A német jó itt európában, sok helyen beszélni. Az angol viszont világnyelv.

Melyikkel lehet többre vinni?


2015. márc. 17. 21:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Azzal lehet többre menni, amelyiket jobban tudod.
2015. márc. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én érettségiztem, nyelvvizsgáztam mindkettőből, de az angolt sokkal többet használom. Interneten sokkal több dolgot lehet találni angolul, ha tanuláshoz keresek valamit általában angol oldalakról lehet összegyűjteni a legtöbb infót, és az angolt a világon mindenfelé beszélik, szóval ha elutazol valahova, akkor is nagyobb hasznát veszed az angolnak (kivéve ha Németországba, Ausztriába, vagy Svájcba mész). Szóval én az angolt mondanám.
2015. márc. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez kérdés? Az angol világnyelv.
2015. márc. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Kacsa Tibor ***** válasza:
Attól függ, hogy mi a terved a jövőre nézve. Őszintén szólva az angol alap manapság. Bárhova menj el dolgozni, garantáltan találkozol az angollal. Jobb helyeken egy német cégnél is mindenki beszél angolul. Viszont ha esetleg azt tervezed, hogy német nyelvterületen helyezkedsz el, esetleg Magyarországon lévő, német vezetésű cégnél (pl. kecskeméti Merci gyár), akkor a németre húzz rá jobban, csak azért, hogyha odakerülsz, akkor felkészültebb légy. Egy esetleges állás interjún biztosan szükséged lesz a németre. Ha még nem nagyon van terved, akkor én a helyedben az angolt tanulnám, hisz mint írták előttem, azt a nyelvet szinte mindenhol ismerik.
2015. márc. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha a nyugati határszélen akarsz ingázni vagy Ausztriában /Németországban dolgozni akkor a német.


Egyébként az angol

2015. márc. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Mindenképpen német, azzal többre mész és arról nem is beszélve hogy a német nyelvterületeken lehet sokat keresni:)
2015. márc. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#6 mert az angol nyelvterületeken nem?
2015. márc. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A némettel max német területen mész valamire. AZ angol világnyelv. Legyen már egyértelmű..
2015. márc. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Angol után nehéz németet tanulni.
2015. márc. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#9 szerintem épp ellenkezőleg: az angolban és a németben sok a hasonlóság nyelvtanilag is és sok a hasonló szó is (mivel rokon nyelvek). Nekem nem jelentett gondot, pedig én is angol után kezdtem németet tanulni.
2015. márc. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!