Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ebben az esetben német vagy...

Ebben az esetben német vagy olasz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék majd 2év múlva ilyenkor Erasmusra pályázni (akkor már a vége felé leszek az egyetemnek)..és hát nem tudom, hogy német vagy olasz nyelvterület felé menjek??

Németet az általánosban tanultam utoljára (de voltam kint testvérvárosban stb stb azóta is tartom a kapcsolatot velük) olaszt pedig magamtól tanultam itthon egy jó darabig...

Olaszo. annyiban lenne jobb, hogy közelebb van valamennyivel (legalábbis azok az egyetemek amik megpályázhatóak) de nem tudom....mind a két ország nagyon tetszik, a nyelvek is stb... nem tudok dönteni..

Segítenétek, h melyik nyelvbe kezdjek bele ha ez a cél?

(angolból már van középfokú nyelvvizsgám..)

Előre is Köszi!!



2015. márc. 21. 21:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért szempont az, ha közelebb van? Úgyse jönnél haza Erasmusos félév alatt gondolom, akkor nem mindegy?
2015. márc. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Tehát akkor te is a németet ajánlanád?

Egyébként Építőmérnöknek tanulok...

2015. márc. 21. 21:18
 3/7 A kérdező kommentje:

Tényleg örülnék, ha segítenétek, mert egyszerűen nem tudok dönteni...olaszban talán szebbek a tengerparti tájak stb de Németországnak is megvannak a szépségei..

szóval ha érvelni is tudnátok valamelyik nyelv mellett azt megköszönném!

2015. márc. 21. 21:40
 4/7 anonim ***** válasza:

Én nem ajánlottam egyiket sem, mert nem értek ehhez a témához, csak azt ajánlottam figyelmedbe, hogy ha érveket sorolsz fel, akkor legyen értelme is, mert a közelség nem releváns ez esetben.


Azt tanácsolom, mindegyik országról készíts egy pro és kontra táblázatot, és kezdd el beleírogatni az előnyöket/hátrányokat. Amelyiknél több a hátrány vagy több az előny, az alapján dönts.

2015. márc. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen próbáltam ezta pro-kontra dolgot összeírni, de így sem tudok dönteni...talán az olasz felé jobban húz a szivem, meg a nyelv is könnyebben megtanulható..de nem tudom..ezért kérném a ti segítségeteket!
2015. márc. 22. 09:01
 6/7 anonim válasza:
szerintem német azt a nyelvet többen beszélik vagy még jobb mind a kettő:) én 3 nyelven beszélek.(angol,német,olasz)
2015. márc. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
szerintem ne gondolkozz annyit inkább tanul mert ez viszi az időt
2015. márc. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!