Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Felsőfokú német nyelvvizsgát...

Felsőfokú német nyelvvizsgát szeretnék tenni. A középszintű nyelvvizsgám origós itk-s, de ez tényleg egy kalap sz**. Ki melyik nyelvvizsgát ajánlja?

Figyelt kérdés

2015. márc. 24. 20:04
 1/2 anonim válasza:

DSD vagy ÖSD.

DSD-t csináltam

Legelismertebb nyelvvizsga. Mi kéttannyelvuből mentünk, így nyilatkozni nem tudok, hogy egy sima gimiből milyen tudással, esélyekkel lehet indulni.

Írásbeli nem nehéz, mert ez B2/C1 nyelvvizsga, tehát a B2-es vizsgazok is ugyanezt csinaljak végig, és az eredménytől függően sorolnak be c1 vagy B2 csoportba. A 4 modulbol - olvasás, hallás, levélírás, beszéd - ha 1 db B2-es szintu, de a masik c1-es, még akkor is megvan a komplex felsofokud.

Szobeli könnyű, egyik része egy ott huzott tételről beszélni par percet, masik resze otthon begyakorolt prezentaciot eloadni. Ha van kerdesed, írj nyugodtan akár privátban is.

2015. máj. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én az ÖSD-t csinálom, még csak az írásbelin vagyok túl. A szóbeli majd csak most jön. 2 hét múlva eredmény is lesz. Ha van valami kérdésed, írj nyugodtan privátban.
2015. jún. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!