Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanulhatnék nyelvet...

Hogyan tanulhatnék nyelvet pénz nélkül?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok,végeztem az iskolával már,van szakmám..

De ott nem nagyon tanítottak nyelvet,csak elsőben és másodikban..angolt,amit szerettem..

Általánosban is tanultam 3évet,utána angolt is..

Szerettem a németet is,még mindíg emlékszem pár dologra..

Rájöttem hogy nyelv nélkül nem nagyon megyek semmire,ezért szeretnék valami nyelvvizsga félét elvégezni..

Inkább német lenne jó..

Ha valakinek van ötlete az otthoni tanuláson kívűl az ossza meg velem legyen kedves!

Köszönöm.!



2015. márc. 25. 22:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az otthoni tanuláson kívül szerintem csak pénzes lehetőségek vannak.
2015. márc. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Senki sem fog ingyen nyelvet tanítani neked, hiszen ahhoz tudás és képzettség is kell, amit az ember azért szerez, hogy aztán megéljen belőle.

Kereshetsz valamilyen önállóan tanuló csoportot vagy szervezhetsz ilyet, ahova összegyűltök és egymást segítve tanultok. Ez hasznos lehet, hiszen jó lehetőség a nyelv szóbeli használatára, sokat tudtok beszélgetni.

De kétségtelenül az egyetlen valódi ingyenes megoldás az otthoni tanulás, amire sok lehetőséged van az interneten keresztül, esetleg néhány tankönyv megvásárlásával.


Amúgy azt hozzáteszem, hogy ha elmész egy nyelvtanfolyamra vagy hasonlóra, akkor sem attól tanulod meg a nyelvet, hogy odajársz, az csak egy mankó, akkor is szükség van arra, hogy leülj otthon és önállóan tanulj. Ha ezzel bajod van, akkor nem fogsz tudni normális szinten elsajátítani egy nyelvet sem.

2015. márc. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Vegyél otthoni önálló nyelvtanulásra alkalmas könyveket. Rengeteg van,és maximum 7-8 ezer ft.

PONS,Assimil ezeket nagyon ajánlom. És van hozzájuk AUDIO-CD is,szóval a kiejtést is meghallgathatod,stb.

És nem kell más hozzá csak egyszeri 7-8 ezer ft. Annyit megér,hidd el :)

2015. márc. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm.! :)
2015. márc. 26. 12:03
 5/5 anonim ***** válasza:

Esetleg találj valakit, aki közel is lakik (nem az ország másik végében pl.) és azzal összejöhetnél.

De ha ez nincs, akkor talán csoportok.

Ha az sincs, akkor marad a net, a különböző könyvekkel, videókkal, netes csoportok.

2015. márc. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!