Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angolban mikor szokták...

Az angolban mikor szokták használni a folyamatos múltat és a folyamatos jövőt és hogyan?

Figyelt kérdés
2015. márc. 7. 13:40
 1/2 webnyelv ***** válasza:
100%

A múltban ill. jövőben hosszabb ideig tartó, ill. egy konkrét időpontban folyamatban lévő cselekvések kifejezésére például.


I was reading yesterday at 5 o' clock.

Tegnap 5 órakor olvastam (éppen).


I will be reading tomorrow at 5 o' clock.

Holnap 5 órakor (éppen) tanulni fogok.


Tömörre fogva, a folyamatos múlttal kifejezhető az is, hogy egy cselekvés folyamatban volt, amit megszakított egy másik, pillanatnyi cselekvés. Ugyanez a jövő időre is igaz.

Egyszerre, párhuzamosan történő cselekvések kifejezésére is jó a folyamatos múlt idő (While I was eating you were sleeping). Ez a jövőre csak félig igaz, mert a mellékmondatban folyamatos jövő helyett folyamatos jelent kell használni.


A folyamatos múlt kifejezhet ismétlődő cselekvést, ami bosszantó, idegesítő. pl.

He was always asking questions - mindig kérdezgetett.

Ez a folyamatos jelenre is igaz egyébként. Nem tudom, a folyamatos jövőre igaz-e, pont ma akartam ennek utánanézni, de eddig még sehol nem hallottam róla.


A folyamatos jövőnek van még két használati köre, ami a folyamatos múltnak nincs:

Kérdésnél, ha you az alany: Will you be working? - Fogsz dolgozni? Erre azért van szükség, mert a will udvarias kérést is kifejezhet (egyszerű jövőben, nem folyamatosban!), ezért a "Will you work?" azt jelentené, hogy "Lennél szíves dolgozni?"

A másik az "úgyis" kifejezése. Shall I bring you anything? I will be doing the shopping. Hozzak neked valamit? Úgyis megyek bevásárolni.


Nagy tömören ennyi, ezeken a linkeken talán bővebben megtalálod a választ a kérdésedre:


Folyamatos jövő:

[link]


Folyamatos múlt (szembeállítva az egyszerű múlttal):

[link]

2015. márc. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget! :)
2015. márc. 7. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!