Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet tanuljak? 15/f

Milyen nyelvet tanuljak? 15/f

Figyelt kérdés

Német kéttannyelvű gimiben most vagyok 0.-os. Ez előtt pedig angolt tanultam, tehát mindkettő elég jól megy. Németből B2-es nyelvvizsgát szeretnék tenni nyáron. Angolból még nem tudom, hogy megpróbáljam-e a C1-et. Ha nem akkor a B2-t fogok abból is tenni. Viszont itt a kérdés: Mit tanuljak jövőre?

1, Maradok az angolnál és a németnél, ezeket tökéletesítsem.

2, Felveszem harmadik nyelvnek az olaszt. Nagyon tetszik a nyelv, bár soha nem tanultam még, tehát nem tudom milyen nehéz. Meg egyik álmom egy ideig Olaszországban élni.

3, Spanyol. Kicsit kevésbé tetszik, mint az olasz, de azért ez is. Azt mondják nagyon könnyű. Előny, hogy egész Dél-Amerika nyitva áll, ha ismerem :) és a másik álmom ezt bejárni.

4, Eszperanto vagy héber. Ezek csak felmerültek, hogy jók lennének, de nem gondolkoztam el rajta komolyabbam. Az eszperantónak azt mondják van egy összetartó közössége, inkább az értelmiség tanulja meg. Illetve nagyon könnyű, főleg angol-német után. Héber azért jött szóba, mert már tanultam. Nem is nehéz, de nem voltam túl motivált és elcsesztem a lehetőséget. Írni olvasni tudok, illetve vam ismerősöm aki tud segíteni.

5, Valami más


Szerintetek mivel járnék a legjobban? Ti mit tanultatok? Megérte vagy megbántátok?



2015. márc. 25. 19:56
1 2
 1/14 anonim válasza:
23%
korea? kínai? ezek elvileg könnyűek..
2015. márc. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Olaszt.
2015. márc. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Első, haha. Bár az biztos, hogy van létjogosultsága, ha megnézzük, hogy a világ legnagyobb cégei közül mennyi a kínai. Viszont a keleti kultúrák annyira nem érdekelnek, és így nem lenne túl élvezetes.
2015. márc. 25. 20:55
 4/14 anonim ***** válasza:
Figyelj csak. A helyzet az, hogy hiába kérsz tanácsot, melyik nyelvet tanuld, ha számodra az ajánlott nyelvek nem felelnek meg. A lényeg, hogy te fogod megtanulni, és senki más helyetted. Nem lehet azért tanulni egy nyelvet, mert a szükség nagy úr. Vagyis lehet, kinlódva. Én apróbb forditásokat csinálok most angolról-magyarra mert örömem lelem benne. Remélem érted a mondanivalóm.
2015. márc. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

olasz♥ de majd spanyolul is meg szeretnék tanulni :)imádom az újlatin nyelveket! ha minden jól alakul, nyáron elkezdem a koreait. nem annyira nehéz, mint amilyennek beállítják (világ 4 legnehezebb nyelve között "van"... LOL... amikor ott van még több ezer nyelv is, amiket meg se vizsgáltak...)


szval sztem válaszd az olaszt!

15/L

2015. márc. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
4-es. Nyílván nem feltétlen azt fogom tanulni amit ide írtok, csak figyelembe veszem. Amúgy a fentiek közül mindben örömömet lelném :)
2015. márc. 27. 22:16
 7/14 A kérdező kommentje:
Oké :)
2015. márc. 27. 22:17
 8/14 anonim ***** válasza:
Olyant, amit az anyanyelvűeken kívül mindenki beszél, vagy olyant, amit nagyon kevesen.
2015. márc. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

Én ezek között az angolt,németet és a hébert értem jól.


Ámm én nálad is fiatalabb vagyok annak ellenére NAGYON JÓL beszélek


Magyarul

Angolul

Németül

Jiddisül

Törökül

Héberül

Oroszul


STB..............


:D (de tényleg jó értem ezeket! )

2015. márc. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Grat, bár nem tudom, hogy a büszkélkedésen kívül, ez hogy jön ide :D amúgy némettel és héberrel nem túl nehéz a yiddish...
2015. márc. 29. 20:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!