Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerinted melyik a legszebben...

Szerinted melyik a legszebben hangzó nyelv?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 7. 16:33
1 2
 11/14 Keito válasza:

Nagyban függ attól, hogy egy adott nyelvet milyen formában és milyen megszólaltatásban hallgatunk, ennek alapján a szláv nyelvek közül nekem az Orosz, az újlatin nyelvek közül az Olasz, a sémi nyelvek közül az Arab, az germán nyelvek közül az eredeti Angol tetszik, de első helyezett nincs.

Szerintem egy ember az anyanyelvével elfogult (én is) és a legszebbnek legjobbnak értékeli, ami valószínűleg egy természetes érzelmi kötődés miatt van így. Egy többéves külföldön elszenvedett anyanyelvi "némaság és süketség" közben hirtelen felcsendülő Magyar nyelv hangzását leginkább a "furcsa" jelzővel illetném, ami persze szubjektív élmény és vélemény.

2015. ápr. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
én a khmer és az olasz között ingadozom.
2015. ápr. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Persze, hogy a magyar!!! Azt lehet igazán íresíteni, szinte megye szerte....
2015. ápr. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
A norvég!
2015. ápr. 17. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!