Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet ajánlotok...

Milyen nyelvet ajánlotok második idegen nyelvnek?

Figyelt kérdés
Az angol mellé kéne valamilyen nyelv, de az ilyen kemény nyelveket mint pl a német nem szívlelem. Valószínűleg angolt beszélő területre fogok menni (mondjuk Amerika) és még egy harmadikat is be fogok vállalni sztem. Ha segít akkor számítástechnikában gondolkozom munkának (software rész) Előre is köszi

2015. ápr. 11. 23:38
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
pedig a német lenne a legjobb választás. de ha nem német, akkor francia vagy orosz.
2015. ápr. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Igazából ha az USA a cél és informatikával foglalkozol az angol bőven elég.

De ha már Amerika (tippre ez alatt az USAt érted :D), akkor a spanyol tud még jól jönni, mert néhány területen sok a mexikói, akik nem annyira beszélik az angolt. Európán belül a német, hiába nem tetszik a nyelv. De az orosz és a kínai is elég népszerű mostanság, mivel egyre nagyobb jelentőségű országok.

2015. ápr. 12. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
75%
Én leginkább a spanyolt ajánlanám (mint az előttem szóló), ha már mindenképp Amerikába mész, mert lassan második hivatalos nyelv lesz az USA-ban, annyira elterjedt. Ráadásul nem is olyan nehéz tanulni, mint a németet. Megmondom őszintén, én még az angolnál is könnyebbnek találtam. :)
2015. ápr. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Francia, Spanyol az USA-ban legtöbbek által beszélt idegennyelv. Informatika nyelve pedig az angol. Talán még az orosz is jól jöhet. Ha szereted az ázsia nyelveket, akkor ajánlom a kínait vagy a magyaroknak nagyon jól megtanulható japánt.
2015. ápr. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Amerikába az a lényeg, hogy az angolt jól megértsd. De ha mindenképp akarsz + nyelvet tanulni. Vannak ott olyan részek ahol spanyolul + portugálul beszélnek. (=> pl:. Brazíliában mert ugye az régen spanyol gyarmat volt)


De szerintem a franciával is elboldogulnál, bár az inkább Kanadára vall. (Ott van olyan állam(ok) ami régen francia gyarmat volt)

2015. ápr. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nagyon érdekes hogy senki nem ajánlotta a német nyelvet Amerikában. A spanyol, francia, utan elég népszerű nyelv az is.
2015. máj. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A másik dolog, hogy valószínű hogy egyfajta felmérésnek szantad a kérdést, mert ha spakli jóskának a német megy es azt ajánlotta, akkor korongecset Pista meg a Spanyolt mondja majd. Ha a német nem megy az csak kínlódás lesz. Próbálj. Meg eljátszani a gondolattal Melyiket használnád szívesebben.
2015. máj. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!