Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 2015. május 16. -án német b2...

2015. május 16. -án német b2 TELC nyelvvizsgára jön valaki?

Figyelt kérdés
Még jobb lenne ha valaki olyan is jelentkezne aki Nyíregyházára jön! :)

2015. ápr. 18. 11:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Gondolkozom erősen...bme-re megyek valószínűleg, de azt hallottam, hogy a telc könnyebb. Te mit gondolsz?
2015. ápr. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Sokat olvastam mindegyik nyelvvizsga után, sokan írtak előnyt is hátrányt is a TELC-ről!Január óta ECL-re készültem magántanárral, de mivel májusban csak telc van így kénytelen vagyok arra elmenni. Kifejezetten hátrány, hogy nem lehet szótárt használni, viszont a hallott szöveg értése az könnyebb mint bármelyik más típusú nyelvvizsgán. Mivel két levél közül kell választani egyel (félhivatalos vagy panaszlevél) úgy gondolom ez sem lehet nagyon nehéz, mivel ha pl: panaszlevélnél a formai követelményeket jól tudod, illetve egy két frappáns szöveget bemagolsz azzal sem lesz gond. Szerintem a nyelvtani rész lehet buktató írásbelin. Szóbelin pedig hát lesz ami lesz alapon vagyok! :D Az öt úgymond szóbeli tételt jól be kell tanulni így már az egyik feladat pipa, marad egy cikk elemzés és egy problémamegoldás, amire ha a mindennapi életből veszel ki példát és el tudod mondani németül, gond nem lehet REMÉLEM) :D

Amire lehet ott is felkészülök, de épp ezért keresek olyat aki most jön TELC-re hogy hátha tud valami jó tanácsot adni, hogy ő miből készül vagy olyat aki esetleg mostanában volt ..

2015. ápr. 19. 18:02
 3/13 anonim ***** válasza:
Én is nagyon sokat olvasgattam a nyelvvizsgákról, és már össze is zavarodtam rendesen. Végül jelentkeztem ma a BME-re komplexre. De lehet megpróbálom átvariálni, hogy csak írásbelire menjek, és a szóbelire pedig a TELC-re, így legalább nyernék még pár napot. Ha túl vagy rajta, írnál, hogy milyen volt? Köszönöm!! És sok sikert:)))
2015. ápr. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Amint végeztem vele, írok véleményt! Hasonló jókat kívánok én is! :) és sok sikert! :)
2015. ápr. 20. 12:07
 5/13 anonim válasza:
Én a TELC-et csak ajánlani tudom. Március 28-án voltam nyelvvizsgázni német b2. nagyon jól meg volt szervezve az egész vizsga érthető volt a magnó. a szóbelin nagyon rendesek voltak a vizsgáztatók, én kifejezetten élveztem:)
2015. ápr. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha nem sikerül a bme, akkor tuti telc-re megyek:)
2015. ápr. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én jövök 16.-án, de budapesti vagaok....
2015. máj. 6. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én is megyek csak én Békéscsabára :)
2015. máj. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Akkor értekezzünk vizsga után mindenképp, remélhetőleg mindenki a sikereiről fog beszámolni! :D
2015. máj. 11. 16:56
 10/13 anonim ***** válasza:
Én halasztottam, júniusban megyek csak:(( Nektek nagyon sok sikert, drukkolok! És kíváncsi vagyok minden vizsga részletre:)
2015. máj. 12. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!