Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan készüljek fel az angol...

Falcon1996 kérdése:

Hogyan készüljek fel az angol középfokú nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

19 éves leszek és valami munka után kellene néznem, de ez sajnos nem ilyen egyszerű. Kellett valami kiindulópont, amin elindulhatok, és ekkor kapóra is jött az angol nyelv.

Iskolai éveim alatt megszerettem a nyelvet, jó tanárom volt és tetszett is, különösen a brit angol. Ezért is kezdtem bele annó sorozatok fordításába is a feliratok info oldalra (Jó és segítőkész csapat).

Ezt kb. 1 évig csináltam, és megmondom sokat segített a fejlődésben, de sajnos csak egy irányban, az angol szöveg magyar nyelvbe való átültetésében, megértésében. Ezért az angol nyelvtanom gyenge maradt, vagyis nem vagyok túl jó a szövegalkotásban, beszédben. Vagyis külföldi rendelések esetén megértetem magam, de olyan vagyok kicsit, mint a Google fordító.

Sokat nézek angolul filmeket, sorozatokat angol felirattal, és a szöveg 95-99%%-át megértem, filmtől függően.

Ezért úgy döntöttem, hogy minél több időt szánva rá, felhozom az angol nyelvtudásomat olyan szintre, amivel le tudok tenni egy angol, középfokú nyelvvizsgát, ami jól jönne munkavállalásban, esetleg később egyetemen. Ez magában folglalná a nyelvtan szintre hozását és a további szókincsbővítést.

És ebben kérném a segítségeteket, vagyis hogy mégis hogyan induljak el? Illetve milyen nyelvvizsgát válasszak? (Euro, BME stb.)


Legfőképpen könyvajánlásokra, gyakorló vizsgafeladatokra, bevált módszerekre lennék kíváncsi. Illetve tippekre, a szókincs bővítésére. Vagyis mindenre, ami segíthet a sikeres középfokú nyelvvizsgában.


Előre is köszönöm a segítséget!



2015. ápr. 19. 13:24
 1/1 anonim ***** válasza:

próbálj megoldani egy írásbeli minta feladatsort.

pl a szövegértést ki tudod javítni magadnak.

szerintem az jól menne neked.

amire rá kell gyúrnod az a levéléírás, és a szóbeli beszéd.

mert feltételezem hogy a hallott szöveg is jól megy, mivel érted a sorozatokat?

a szóbelire legkönnyebben tanárral készülhetsz fel.

levélírásra az interneten rengeteg sablon és jó tanács van.

abból megírsz néhányat, és elviszed egy angolul tudó ismerősödnek vagy tanárnak, hogy nézze meg.

nagyjából derítsd ki hogy állsz. de a szóbelin tényleg úgy tudsz javítani ha beszélgetsz másokkal

2015. ápr. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!