Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik skandináv nyelven...

Melyik skandináv nyelven lenne érdemes megtanulnom beszélni?

Figyelt kérdés

Szimpatikusak az észak-európai országok, az ottani emberek és nyelveik. Így arra jutottam, hogy a nyári szünet által adódó tengernyi szabadidőmben elkezdhetném megtanulni valamelyiket, ha találok megfizethető árú tanfolyamot. Lehetséges, hogy később nyelvi téren fogok elhelyezkedni, akár ki is költöznék valahova. Rettentő konkrét tervek. :D De még van pár évem dönteni, jelenleg nem a jövő megtervezése a legégetőbb problémám.

Eredetileg svédre gondoltam, de a norvég és a finn is vonz. A kérdésem tehát az, hogy szerintetek/Önök szerit melyikkel vihetném a legtöbbre?

Tizennégy éves lány vagyok, eddig németül tudok és jövőre kezdek angolt tanulni az iskolában, ha valakit érdekel.

A válaszokat előre is köszönöm!



2015. ápr. 25. 12:58
 1/9 Nanna1616 válasza:
100%
Anyukámat és engem is vonz ez a téma!:) Szerintünk a finn a legjobb (anyának van nyelvvizsgája is belőle) és annyira nem is nehéz! Szerintem vedd fontolóra ezt!:)
2015. ápr. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Tom Benko ***** válasza:
53%
A finn ugyan nem skandináv, legfeljebb területileg, viszont tényleg könnyebb, mint a többi, mert a magyarnak rokona - és így hasonlít a logikája is.
2015. ápr. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%

Én úgy hallottam hogy a svédek a befogadóbbak.

Amugy az nagyon jó ha előre tudod a nyelvet - legalább középfokon jól -, akkor könnyen találsz majd valamiféle munkát, segíteni is fognak ha beiratkozól egy munkaközvetítőhöz.

Az angolra nagyon állj rá (ha ügyes vagy, 2-3 év alatt megtanulhatod, jóval az éretségi elött, legalább beszéd szintjén. Pl.: tv-ben angol csatornák, online sorozatok, online játékok külföldiekkel, skype, vagy kedvedre való cikkek a neten, - én pl lemezekről való teszteket szoktam olvasni... - sok a lehetőség :D). De a német, vagy francia se rossz, sok helyen megértik.

Amugy én Belgiumban élek, és itt már mennek a szigorítások a külföldiekkel szemben... :S

2015. ápr. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Tehát Lordi:Sabaton - 2:1. Még gondolkozom. :D

2015. ápr. 26. 19:24
 5/9 anonim ***** válasza:
Végül melyikre esett a döntés ? :)
2015. jún. 22. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hát ennyi embert érdekel a sorsom? Meghatódtam. c':

A 2:1 ellenére is a svéd érdekel jobban. (Vajon ez csak a Sabaton miatti elfogultság?) Nem igazán találtam olcsó és könnyen megközelíthető tanfolyamot, viszont az interneten van valamennyi anyag, amivel mehetek valamire. Ha az alapok megvannak, már menni fog. :D Legalábbis én ebben hiszek, de ezek a megérzések nem mindig bizonyulnak helytállónak.

2015. jún. 28. 22:22
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Finnt ajánlanám, nekem jobban tetszik mint a svéd, könnyebb is. Én netről tanultam minden nyelvet eddig, nem nagyon kell szerintem ehhez tanfolyam... habár angol tudás az eléggé kell hozzá. Angol könyveket töltöttem le mindig, abból tanultam finnt, kínait, mindent. Magyarul nehezebb ilyesmit találni.
2015. jún. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nekem a svéd szimpatikusabb hangzásra, és könnyebbnek is tűnik. Talán azért, mert a germán nyelvcsaládhoz tartozik, így sokban hasonlít a németre.

Végül én is arra jutottam, hogy interneten fogom művelni az egészet. Az angolt gyakorlatilag megértem videojátékok és képregények által, ezért az anyag összeszedése sem vészes.

Még egyszer köszönöm az összes választ! :)

2015. jún. 29. 14:57
 9/9 anonim válasza:
Akiket én ismerek mind Norvégiába mentek.
2015. jún. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!