Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen szuvenírt érdemes...

Milyen szuvenírt érdemes hozni skandináv országból? (Finn)

Figyelt kérdés
Nagyinak, nagypapinak, anyunak, apunak, bátyámnak, kisfiúnak, kislánynak mit hozzak? Ötletem sincs!

2013. márc. 16. 20:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Salmiakki-t (szalmiákos édesség. fura, kissé csípős íze van, de finnek és a többi északi nép imádja).


Koskenkorva-t (finn vodka, valami ízesítés is van benne, nem csak tiszta szesz, mint az orosz vodka)



Kilju-t (finn fiatalok által illegálisan erjesztett cukorbor, mert Finnországban nagyon drága legálisan alkoholt venni)

2013. márc. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Salmiakit nem tudom, hogy érdemes-e én itt élek eddig akinek vittem az mind azt mondta, hogy undorító íze van..

Fazer csoki gyerekeknek biztos jó lesz, igazábol sima egyszerű csoki, de finom. Gyerekeknek érdemes muumi dolgokat venni esetleg angry bird-ös cuccokat. A reptéren nekik külön boltjuk van (Helsinki-Vantaa).

Nőknek érdemes Marimekkoban körülnézni, kicsit drága (na jó nem kicsit), de pl. kis pénztárcát egész jó áron lehet venni. A Marimekko híres márka, bár otthon nem feltétlenül ismerik, de jók a termékeik és nagyon népszerűek. Ajánlom még a lakka lekvárt is nőknek, biztos örülni fognak neki, finom, egyedi.

Turun mustárt érdemes venni férfi rokonoknak, főleg a fekete fajtát. Eddig bárkinek vittem mindenki nagyon megkedvelte. Esetleg vehetsz még különleges húskészítményt, mint pl. rénszarvas szív, kapros lazac stb. (Én ilyet nem ettem még nem tudom milyen, de a reptéren kapható).

Belvárosban sok suvenir bolt van, érdemes ott is körülnézni, egész jó polok, ajándékok vannak.

Egyébként tényleg nem könnyű ajándékot hozni innen, mert sajnos minden drága én 4-5 embernek szoktam vinni és általában 100 Euro alatt nem úszom meg.

2013. márc. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
rendben, köszönöm a választ :D zöld pacsi ment
2013. márc. 18. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!