Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Diplomamentősök, akik már...

Diplomamentősök, akik már levizsgáztatok, mik a tapasztalatok? Milyen típusú nyelvvizsgára mentettek?

Figyelt kérdés
Nekünk az Euro-t nyomatják, másról sem beszélnek, mint hogy arra kell menni.
2015. máj. 6. 19:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Én csak júniusba megyek, bme-re, de azt hallottam, hogy a telc az könnyebb.
2015. máj. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
De nem úgy van, hogy választani lehet?
2015. máj. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Origora megy valaki?
2015. máj. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Én BME vizsgán voltam hétvégén. Korábban öncélúan voltam már Origó, TELC és Euro nyelvvizsgán is. Itt inkább aszerint érdemes dönteni, hogy mi megy könnyebben. Ha a nyelvtant vágod, akkor Origo, ha önálló produktumot (levelet, fogalmazást) könnyebb írnod, akkor Euro. A BME és a TELC valahol a 2 között van szerintem. A TELC és a BME kiegészítős feladatai kicsit hasonlóak. A TELC szóbeli szerintem azért nehezebb, mert tanulópárral vizsgázol, nem tudod mit kérdezhet (ha nem ismered). A BME vizsgán a vizsgáztatóval "beszélgetsz", legalább a kérdéseket helyesen hallod :) Ha most döntenem kellene TELC vagy BME.
2015. máj. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Sziasztok,

Levizsgáztam, sikerült. De: sosem hiányoztam a 240 órás tanfolyamról és napi minimum 1 (de akár 3-4 óra) otthoni tanulással sikerült. Heti 8 óra volt, 8 hónapos tanfolyam, rengeteg házi feladat, rengetek plusz feladat úgy, hogy gyenge B2-ről indultam az elején.

2015. máj. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia, gratulálok:))) A vizsgáról mesélnél egy kicsit, vagyis sokat? Minden részletre kíváncsi vagyok. Félek a bme-től, de már nincs visszaút. De biztonság kedvéért megyek a telcre is.
2015. máj. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Privátban írtam :)

De ha most kellene választanom, én BME-re mennék. De ha egy vizsgaidőszakban elmész mind2-re, csak sikerül valamelyik :)

2015. máj. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
szerintem mindegy melyikre mész,ha biztos a tudásod és megütöd az elvárt szintet. megnéztem a nyelvvizsga típus kínálatot és mindegyik azt mondja magáról, hogy vizsgázó centrikus, meg nem arra kíváncsiak amit nem tudsz, hanem arra, amit igen....szal egy nagy bla-bla az egész...egyébként én eurora megyek.
2015. jún. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sikerült a vizsgám :)
2015. aug. 25. 14:31
 10/10 anonim ***** válasza:

Gratulálok! :)

Vègül melyikre mentél?

Nekem az euro lett meg.:)

2015. aug. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!