Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A brazilok és a portugálok a...

A brazilok és a portugálok a portugál nyelv különbségei ellenére tökéletesen megértik egymást?

Figyelt kérdés

Abszolút nem vagyok jártas a témában, csak hallottam, hogy a portugál és a brazíliai portugál más.


Ebből kifolyólag a ha például Cristiano Ronaldo Brazíliában jár, akkor mennyire értik őt meg a helyiek?


ápr. 29. 10:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Utánanéztem egy fórumban, hogy mit mondanak erre a brazilok. Van, aki azt írja, hogy attól függ mennyire tanult az illető, mennyire látott/hallott portugáliai portugált. Volt, aki azt írta, hogy 50%-ban mindent megértett, 30-ban figyelnie kellett és 20%-ot nem értett, de inkább azért, mert nem hallotta ki rendesen a szavakat. És van, aki azt írja, hogy az a nehéz, hogy a portugáliaiak elnyelik a szavakat, míg a brazilok kimondják őket.

Plusz nyelvtani különbség is van, de az szerintem nem akadályozza az értést.

ápr. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Lilluci27 válasza:
Én tanultam, beszélem valamennyire mind a kettőt, kiejtésben vannak különbségek, nyelvtanban is, brazil portugálban erősebb a spanyol hatás.
máj. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!