Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit gyakoroljak nyelvvizsga...

Mit gyakoroljak nyelvvizsga előtti utolsó héten, illetve milyen szótárat szerezzek be? (Euroexam)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mához egy hétre megyek angol B2-es típusú Euroexam nyelvvizsgára. Úgy érzem, hogy egész jó eredményekre számíthatok, azonban még a nyelvtani részeket át szeretném nézni az alapoktól kezdve. Erre tudnátok könyvet/oldalt/módszert ajánlani?

Továbbá a segítségetekre lenne szükségem a szótárválasztásban, ugyanis még nincsen komoly angol szótáram, és ugye a nyelvvizsgán nem biztosítanak. Ti melyiket ajánlanátok? Előny, ha megfizethető áron van és tartalmaz mintaleveleket. akár egynyelvű is megfelelne. Szerintetek?

Segítségeteket előre is közsönöm!



2015. máj. 9. 16:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha rám hallgatsz (vizsgáztató vagyok és a jövő héten is vizsgáztatok), akkor ezeket nézed át a nyelvtan helyett:


- levélírásnál a formális és az informális megszólításokat + a búcsúzást, a tipikus fordulatokat

- szóbelire átrágod magad a vizsgafeladatokon (mindig meglepődöm amikor olyan vizsgázó kerül elém, aki ott a vizsgán szembesül először a feladatokkal)

- a vizsgáig minden nap legalább egy órát hallgatsz angol szöveget (tévét nézel)


Sok sikert!

2015. máj. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

-A feladattípusokat hónapok óta gyakoroljuk órán, emellett az elmúlt pár héten minden órán 2-3 levelet adtak fel otthonra, így azok szerkezete már elég jól beépült.

-A szóbelitől félek, ugyanis eléggé izgulós típus vagyok, magyarul sem beszélek könnyen. Itt sem a feladattípusok az ismeretlenek számomra. A partneremmel gyakorolgatunk Skype-on, viszont megrémít, hogy én akár az ő helyzetét is megnehezíthetem.

-Tévét nem nézek, angolul szoktam híreket hallgatni, esetleg neten keresnek videókat.

Igazából úgy érzem, hogy reflexből beszélek angolul, nem pedig tudatosan, ezért szeretnék inkább a nyelvtannal foglalkozni, hátha sikerülne csökkenteni a hibázási esélyeket. Természetesen célzottan a nyelvvizsga kihívásaira is készülök mellette.

Ismét köszönöm a választ, reméljük a legjobbakat! Végülis nem egy hét alatt kell megtanulni angolul.

2015. máj. 9. 19:57
 3/4 A kérdező kommentje:

84% lett :)

Mégegyszer köszönöm a tanácsokat!

2015. jún. 4. 19:38
 4/4 anonim ***** válasza:
Melyik szótárt vitted?
2016. ápr. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!