Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol beszédemet hogyan...

Angol beszédemet hogyan tudnám fejleszteni?

Figyelt kérdés
Sziasztok, azzal a gonddal szeretnék hozzátok fordulni, hogy az angol szöveget értem és amit mondanak nekem, de sajnos nem mindig tudok válaszolni. Ezt a problémát hogyan tudnám kiküszöbölni?

2015. máj. 9. 21:29
 1/6 anonim ***** válasza:
az jó kérdés, lehet hogy nekem is hasznos lenne erre a kérdésre a válasz...
2015. máj. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
El se hinnéd: gyakorolsz. Vagy kijustz anyanyelvi környezete vagy keresel anyanyelvű tanárt/olyan klubot, közösséget, ahol a cél a közös gyakorlás és a tanulás.
2015. máj. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A tudásnak két szintje van, a passzív és az aktív. A passzív az, amikor felismered, megérted a hallott/olvasott dolgokat. Az aktív pedig az, amikor neked is azonnal eszedbe jutnak a megfelelő szavak, szerkezetek, amikor mondani/írni akarsz valamit. A tudásnak ezt a szintjét gyakorlással lehet elérni, mégpedig olyan gyakorlattal, ahol aktívan használod a nyelvet. A legideálisabb nyilván az, ha találsz egy beszélgetőtársat, akár neten keresztül, de ha ez nem elérhető számodra, az is rengeteget segít, ha sokat fogalmazol magadban, akár írásban is. Írhatsz például naplót angolul, leírod minden este, mi történt veled aznap, milyen gondolatok foglalkoztatnak éppen. Már ezzel szerzel némi gyakorlatot abban, hogy ne kelljen mindenen órákat gondolkozni, mire eszedbe jut. Kezdetben persze lehet, hogy időnként még a szótárt is elő kell venned, de egyre gyorsabban jutnak majd eszedbe a dolgok. A beszédnek ugyanis ez a lényege. Azonnal kell tudni reagálni, nincs idő gondolkozni.
2015. máj. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Olvass, skype-olj külföldiekkel.
2015. máj. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

soxor kell hozzá meghallgatni angol szövegeket.


audio bookot vagy filmeket


és eljárni valahová beszélgetni

2015. máj. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem, nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítségét!
2015. máj. 10. 08:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!