Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen előnyökkel jár, ha...

Milyen előnyökkel jár, ha nyelvvizsgával rendelkezem?

Figyelt kérdés
Gimnazistaként az érdekelne, hogy szempontnak tartják-e a továbbiakban például különböző ösztöndíjaknál, meg ilyesmi.. Mellesleg még az emelt szintű érettségin gondolkodom, mert menne az is, és nem kellene ráfizetni mint a B2-es nyelvvizsgára.

2015. máj. 11. 17:24
 1/6 anonim ***** válasza:
24%
semmilyen
2015. máj. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Továbbtanulásnál pluszpontot kapsz a nyelvvizsgáért, és nyelvvizsga nélkül nem kapod meg a diplomádat (van, ahol már most 2 nyelvvizsga az elvárás a végzésnél). Tehát továbbtanulás, felsőoktatás szempontjából nagyon fontos. Ha jók a képességeid, nyugodtan leteheted a nyelvvizsgát minél előbb, később úgyis kell majd.
2015. máj. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Közszférában (megfelelő munkahelyen) nyelvvizsgára adnak nyelvpótlékot.


Egyetemi felvételinél nem jelent pluszpontot? Néhány éve még biztosan úgy volt. Vagy amikor én voltam gimnazista (nem tegnap volt), ha megvolt a nyelvvizsgád, akkor az automatikusan ötös érettségit jelentett, és onnantól be se kellett járni órára.


De ha úgy érzed, hogy le tudnád rakni, akkor hülyeség nem lerakni.

2015. máj. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem hogy pluszpont, hallottam olyat is, hogy a 2016 szeptemberében induló képzésekre már nem vesznek fel nyelvvizsga bizonyítvány nélkül. Viszont ezt ki lehet váltani emelt érettségivel is, csak vacilálok, hogy melyiket kellene mégis választani :D
2015. máj. 11. 18:07
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

szerintem tedd le a nyelvvizsgát.

mert ha olyan helyre mész ahol nem követelmény az angol érettségi, ott nem jársz jól az emelttel. szóval ha az ilyen helyeken csak az érettségi átlagba számít bele, akkor már inkább legyen középszint . hiszen emelt miatt nem fogsz kapni pluszpontot. (nyelvvizsga miatt igen)

szóval döntsd el hova akarsz menni továbbtanulni és ha nem kell oda az angol érettségi, akkor inkább középre menj. de ha kell az angol, akkor meg emeltre. és akkor megkapod az 50pontot. nyelvvizsgáért akkor már külön nem kapsz.

a ny.vizsga amúgy 28 pont

2015. máj. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
SZTE biológia alapszakon számít? annyit tudok h 2 közép v emelt reál tárgy kell, ami nekem a biosz meg a matek lesz :)
2015. máj. 11. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!