Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a legkönnyebb spanyol...

Melyik a legkönnyebb spanyol középfokú nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
4 évet már tanultam spanyolul középsuliban, de annak már 5 éve hogy abbahagytam, és most egyedül elkezdtem ismételni, mert szeretném letenni a középfokút. De mivel ezzel a nyelvvel nekem semmilyen jövőbeli célom nincs, csak a papír miatt kell (PhD képzésbe való felvételinél plusz pontot ér), ezért úgy döntöttem, valami gagyi típusút fogok megcsinálni. Ti melyiket ajánljátok? Köszönöm előre is a segítséget.

2015. máj. 20. 20:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Mit értesz azalatt, hogy "gagyi típusú"?
2015. máj. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy a középfokú nyelvvizsgák között is biztos vannak különbségek, pl. egy TELC nyelvvizsga (gondolom) jóval egyszerűbb mint mondjuk egy eurós. Ebben kérnék segítséget, hogy szerintetek melyik a legkönnyebb fajta?
2015. máj. 22. 12:48
 3/9 anonim ***** válasza:

A következő dolgokat a TELC honlapjáról másoltam be.


Legfontosabb belőle, hogy a TELC spanyol középfokú B2 vizsgájuk államilag nem elismert,honosítani kell a magyar államilag elismert komplex bizonyítvány megszerzéséhez.


Ez lenne a "gagyi" nyelvvizsga :-) Az államilag elismert pl. a BME vizsgája


Spanyol B2 komplex



A B2 szint Magyarországon a középfoknak felel meg. A vizsga írásbeli és szóbeli részére egymás után, azonos napon kerül sor. A vizsgán nincsen fordítási feladat, ugyanakkor nem lehet szótárt használni. A vizsgázók részére alapvetően a ceruza és toll együttes használatát javasoljuk a vizsga satírozós részén. A vizsga végén időt biztosítunk arra, hogy a vizsgázók a ceruzával már bejelölt válaszaikat tollal is áthúzzák. Amennyiben a vizsgázó úgy dönt, hogy kizárólag tollat használ, úgy javításra nincsen lehetősége. (nem kötelező). A levélírás vizsgarészen a vizsgázó dönti el, hogy melyik íróeszközt használja. A szóbeli vizsgán a vizsgázók egymással folytatnak beszélgetést a megadott feladatról.


A vizsga államilag nem elismert, honosítani kell a magyar államilag elismert komplex bizonyítvány megszerzéséhez.


Akkor sikeres a vizsga, ha a vizsgázó külön-külön eléri a 60%-ot az írásbeli és a szóbeli vizsgán is. Csak ezt követően összesítik a pontszámokat, így kapja meg a vizsgázó a végleges pontot, illetve százalékos eredményét. A vizsgázó ilyenkor sikeres nemzetközi komplex bizonyítványt kap. Ezt kell honosíttatni ún. általános eljárásban a Nyelvvizsgáztatási Akkreditációs Központnál. Egyéb esetben a vizsga sikertelen. A vizsgát korlátlan számban lehet megismételni.


A beszédkészség vizsgarészről történő hangfelvétel készítése csak az akkreditált vizsgák esetén előírás, egyébként a hangfelvétel készítése nem része a telc vizsgáknak. Így a telc Espanol B2 vizsgák beszédkészség részéről nem készül hangfelvétel.


Írásbeli vizsga


Vizsgarész megnevezése



idő (perc)



max. pont



minimum teljesítendő pont vizsgarészenként 60%


I. Olvasott szöveg értése



90



75



135


II. Nyelvtani, lexikai ismeretek



30


III. Hallott szöveg értése



30



75


IV. Fogalmazási készség



30



45


Összesen



150



225



Szóbeli vizsga


Vizsgarész megnevezése



idő (perc)



max. pont



minimum teljesítendő pont vizsgarészenként 60%


I. Beszédkészség mérése


20+16

75

45

Összesen


75



Az egyes feladatrészek rövid leírása


ÍRÁSBELI VIZSGA


I. Olvasott szöveg értése


1.1 Globális értés mérésére a vizsgázónak 5 rövid szöveghez megfelelő címet kell választania 10 előre megadott cím közül.


I.2. Komplex értés igazolására 5 feleletválasztásos kérdésre kell válaszolni.


I.3. Szelektív olvasási feladat keretében 12 hirdetés alapján 10 állításnak kell párt találni


II. Nyelvtani, lexikai ismeretek


II.1 Egybefüggő szövegben kell megoldani 10 feleletválasztásos tesztkérdést.


II.2. Egybefüggő szövegben kell elhelyezni 10 szót 15 előre megadott szó közül.


III. Hallott szöveg értése


1.1 Globális értés mérésére a vizsgázók a szöveg meghallgatása után 5 igaz/hamis kérdésre válaszolnak. A feladatot egyszer hallgathatják meg a vizsgázók.


I.2. Komplex értés igazolására a vizsgázók a szöveg meghallgatása után 10 igaz/hamis kérdésre válaszolnak. A feladatot egyszer hallgathatják meg a vizsgázók.


I.3. Szelektív értés igazolására a vizsgázók a szöveg meghallgatása után 5 igaz/hamis kérdésre válaszolnak. A feladatot egyszer hallgathatják meg a vizsgázók.


IV. Fogalmazási készség


A levélírás során 4 előre megadott tartalmi elem befoglalásával kell általában hivatalos vagy félhivatalos levelet írni.



SZÓBELI VIZSGA


I. Beszédkészség mérése


20 perc felkészülés


Tudnivalók: A vizsgázók a felkészülési idő alatt jegyzetet készíthetnek (nem a feladatlapra!), amit a vizsgán használhatnak. A vizsga során nem a készített jegyzetek felolvasását kérjük, hanem a másik vizsgázóval történő beszélgetést, hiszen a vizsgarész a kommunikatív képességeket méri.


Kapcsolatfelvétel/bemutatkozás


Ez idő alatt lehetősége van a vizsgázóknak, hogy a vizsga elején megismerkedjenek egymással, így könnyebben tudnak majd beszélgetni a vizsga során. Ezt a részt teljes mértékben a vizsgázók alakítják, nincsenek számukra előre megadott témák. A beszélgetés során a vizsgázók megszokják a vizsgáztatók és egymás hangját (ez könnyíti a szövegértést), leküzdjék a kezdeti – esetleges – feszültségüket.


Véleménykifejtés/Vita


A vizsgázónak a szöveg (vagy a szövegek) témája alapján kell beszélgetnie, amit a felkészülési idő alatt elolvasott (nem kell összefoglalni a szöveget). A vita folytatásában a vizsgázóknak el kell mondaniuk saját érveiket a témával kapcsolatban. Vigyázniuk kell arra, hogy a vita beszélgetés jellege megmaradjon. Cseréljék ki érveiket és menjenek bele az egyes érvek megvitatásába.


Problémamegoldás/konszenzuskeresés


A vizsgázóknak együtt meg kell tervezniük valamit. Csak a szituáció adott számukra (pl. egy kirándulás vagy egy party szervezése), a terv részletei rájuk vannak bízva. Át kell gondolniuk, hogy mi mindenre kell figyelniük a terv elkészítésekor, elő kell adniuk ötleteiket és tanácsaikat.

2015. máj. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hopppsz, mindenkitől bocsánat, egy kicsit megnyúlt... A perceket ki kellett volna szednem - ha tudtam volna, hogy ilyen hosszú lesz.


Ráadásul az idézőjelet is elfelejtettem kitenni: a Spanyol B2 komplex-nél kezdődik.


Kérdező, beszéled is a nyelvet vagy írásban vagy erősebb?

2015. máj. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Leginkább úgy fogalmaznék, hogy igyekszem spanyolul gondolkodni. Tehát egyes élethelyzetekben elgondolkozom azon, hogy mondanám ezt el spanyolul és meg is fogalmazom a fejemben. Ami ugyanaz mintha beszélnék, csak nem mondom ki. Persze a párbeszéd mint olyan egyáltalán nem játszik emiatt, de szerintem ki tudnám fejezni magam egyszerűbb helyzetekben.


Még valami: ez az állami akkreditáltatás ez mit jelent pontosan? Újabb vizsgát? Vagy ez csak valami bürokratikus ügyintézési folyamat?


Köszönöm az eddigi segítséget :)

2015. máj. 22. 16:11
 6/9 anonim ***** válasza:

TELC-en voltam, tényleg könnyű, a szóbelin sem vészesek, nekem pl. annak ellenére, hogy az elején olvastam, amiért rám is szóltak 100 %-ot adtak. Az írásbelin a hallgatós kicsit szívatós volt a rossz hangminőség miatt. Én sem törtem össze magam a nagy készülésben, a levelek formáit bemagoltam, de valami hibát így is találtak benne, de ennek ellenére elég magas százalékkal meglett az írásbeli is. Én is hasonló okokból csináltam ezt, gagyinak gagyi, de jár érte a pont.

Magyarítani kell, ami csak egy formális procedúra, de 10 rugót ki kell adni rá.

2015. máj. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

'Tehát egyes élethelyzetekben elgondolkozom azon, hogy mondanám ezt el spanyolul és meg is fogalmazom a fejemben. Ami ugyanaz mintha beszélnék, csak nem mondom ki.'


Engedd meg, hogy ebben viszont kijavítsalak, ez sajnos nem így van, a kigondolás és a valódi kimondás ég és föld. Én is olyan frankó kis párbeszédeket állítottam össze fejben, hogy felsőfokon is simán átmentem volna, de a stresszfaktor eléggé bele tud szólni, mikor valóban ki is akarod mondani. A helyedben azért legalább pár alkalomra azért felkeresnék egy tanárt beszélgetésre.

2015. máj. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja és que tengas mucha suerte:)
2015. máj. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Muchos gracias a todos :) Ojalá que tengas razón y el exámen será fácil :)
2015. máj. 22. 23:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!