Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolból szeretném letenni...

Angolból szeretném letenni idén nyáron a felsőfokú nyelvvizsgát, melyiket ajánlanátok? Egynyelvű, kétnyelvű, BME, TELC, ECL? Fel lehet rá készülni tanár nélkül is?

Figyelt kérdés
Előre is köszi a segítséget :)

2015. máj. 21. 12:58
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

egyiket sem ajánlom, még sokat kell tanulnod

tanár nélkül meg egyértelműen lehetetlen a számodra

2015. máj. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Milyen szinten vagy? Középfokúd van már?
2015. máj. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Középszinten vagyok, de szeretném megcsinálni mielőtt sokat felejtek és az idei nyárra gondoltam
2015. máj. 28. 12:45
 4/8 anonim ***** válasza:
Anélkül, hogy bármit is tudnánk rólad, hogy gondolod, hogy egy ilyen kérdésre válaszolni tudunk? Az, hogy "középszinten" vagy, ez nulla információ, ilyen nyelvtudási kategória, hogy középszint, nincs. Ajánlani meg hogy ajánljunk bármit valakinek, akit nem ismerünk? Erre a kérdésre magadnak kell válaszolnod. Mint ahogy arra is, hogy te fel tudsz-e készülni tanár nélkül. Ez nem egy általános érvényű igazság!
2015. jún. 2. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

TELC!

állami és nemzetközi is. Könnyű a beszéde.

Vedd meg a könyvüket, amiben 8 db nyelvvizsga van, időben úgy fel tudsz rá készülni, de kicsit könnyebbek vannak benne, mint amúgy a vizsgán.

Érdemes lenne magántanárhoz járnod, én is csak úgy tudtam letenni.

Bármi egyéb kérdésed van, nyugodtan írj. :)

2015. jún. 2. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek, hogy ezt neked kell eldönteni, nézz meg egy egy feladatsort, egyik ebben könnyebb másik abban. Nekem például euro c1 van, nem mondom, hogy könnyű volt, de a telc readingje szerintem jóval nehezebb. Miután eldöntötted hogy melyik lesz mindenképp specifikusan arra készülj. Egy tanár lehet jól jön, de ha elég kitartó vagy akár egyedül is sikerülhet.
2015. júl. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Chok Dee ***** válasza:
Telc csak középszinten ad potya nyelvvizsgát, mikor még anno a felsőfokra készültem senki nem ajánlotta. Én ECL írásbelit írtam, szerintem marha egyszerű volt, szóbeli pedig City & Guilds volt, a szóbeli felépítése náluk fogott meg a legjobban. Mindenkinek saját beállítottsága alapján kell választani hogy ő éppen levélírásban jobb, readingben vagy esetleg nyelvtanban.
2015. júl. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
végül is voltál-e vizsgázni?
2015. okt. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!