Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy mondanátok azt németül...

Hogy mondanátok azt németül hogy "szerettem"? (Pl. Szerettem focizni régen)

Figyelt kérdés
A mögen ige múlt idejét nem tudom hogy kéne helyesen használni:)

2015. máj. 23. 16:35
1 2
 11/14 anonim válasza:
Talan igy "Früher mochte ich gern Fußball gespielt".
2015. máj. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Vookie ***** válasza:

Mondhatod (Pl. In meiner Kindheit=gyerekkoromban )mochte ich gern Fußball spielen. Megérti mindenki, hogy miröl van szó, nem is helytelen, mégsem használják így (mindenesetre alig).

In meiner Kindheit/ früher habe ich gerne Fußball gespielt. Ezt hallani általában.

2015. máj. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Csak, hogy értsd is ,hogyan jött ki a mondat.

In meiner Kindheit/ früher ich habe gerne Fußball gespielt.


In+ Részeseset = -ban/-ben

A Kindheit az die vonzatos a die-ből részes esetben der lesz, ezért írjuk oda pluszban a mein+er.

Előzőleg írták, hogy habe ich az nem jó mert az kérdő mondatra utal már.

spielen spielte hat gespielt a játszik ragozása. A haben az egyes szám első személy ich habe. Így jön ki az Ich habe gespielt. Én játszottam. Viszont ha azt mondod, hogy Habe ich gespielt? Az már azt jelenti, hogy Játszottam én?

2015. máj. 27. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Vookie ***** válasza:

Kedves 13as válaszoló: a szórend ebben a mondatban:

In meiner Kindheit/früher habe ich gerne Fußball gespielt.

Ha az ICH nagyon a habe elé akar kerülni, akkor még lehetne:

Ich habe in meiner Kindheit/früher gerne Fußball gespielt.

A miértet majd egy nyelvtan-ász elmagyarázza, de a te megoldásod sajnos 100%-os biztonsággal helytelen.

2015. máj. 27. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!