Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németül vagy Hollandul tanuljak?

Németül vagy Hollandul tanuljak?

Figyelt kérdés

Kihagytam egy évet érettségi után, és megpróbálok külföldi fősulira bejutni. Fél éve tanulok hollandul, mert most Belgiumban élek. Igazság szerint nem hiszem, hogy itt akarom leélni az életem, és úgy érzem, hogy a fősulin 2. nyelvnek jobban tenném ha a németet választanám.

Üzletet fogok tanulni, de biztosan tudom, hogy egész életemben Európában maradok, ezért a spanyol nem izgat egyáltanán.

Mondanátok érveket, ellnérveket a holland és a német mellett?


2015. máj. 24. 18:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Tanulj németül meg angolul, akkor a holland magától megy.:)


Én németül beszélek, meg kicsit tudok angolul, az írott hollandot egész jól értem így. A beszéltet már nem annyira.:)

2015. máj. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nemetet tanulj ervek: tobb helyen hasznalhatod, mint a hollandot.

ellenervet nem tudok mondani, csak a holland mellett: nem olyan hasznos, mint a nemet.

en a helyedben eloszor megtanulnam a nemetet, mert a holland kicsit olyan, mintha az angol- nemet nyelveket osszemixeltek volna, igy ha mar tudsz nemetul , konnyebben fog menni a holland.

2015. máj. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Hát ez nem is kérdés, hogy Németet !!!

De szerintem az angollal megy az ember a legtöbbre.

Én nem csípem a német nyelvet.

2015. máj. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

hollandul kevesebben tudnak Mo-n, ha te is tudnál, keresettebb lennél.

most Belgiumban könnyen tudsz hollandul tanulni

2015. máj. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

angolul nagyon jól beszélek, a fősulin is angolul fogok tanulni hiszem hollandul nem menne. De azt kell, hogy mondjam, hogy nem lehet megélni vele... Angliában persze igen hiszen ott az a hivatalos nyelv. De pl itt Belgiumban bébiszitternek se mehettem el, mert nem értem mit gagyognak a gyerekek.

November óta tanulok Hollandul, de nem a suli miatt, csak azért mert mégis jó lenne megérteni egy két dolgot ha már itt élek. De én is úgy érzem, hogy a közeljövőben sokkal többet érek a némettel. Csak olyan rossz érzés, hogy elkezdtem tanulni hollandul és nem tudtam befejezni. (Nem hiszem hogy fősuli mellett még holland órákra is eljárok, és az biztos, hogy nem maradok itt miután lediplomáztam, hogy csiszoljam a nyelvtudásom) Ugyan ez volt velem gimiben 5 évig az olasszal.

2015. máj. 25. 01:21
 6/7 anonim ***** válasza:

Mindenképpen a németet ajánlom neked a holland helyett. Mellette szól, hogy ha Európában szeretnél maradni és itt dolgozni, akkor a németet sokkal több helyen használhatod, mint a hollandot (Európba legnépesebb országában Németo.-ban, Ausztriában, Svájcban, plusz Magyarországon is sokkal keresettebb a szoros német gazdasági kapcsolatok miatt).

Nekem az a tapasztalatom, hogy a németet is kevesen beszélik itthon, igazán jól pláne kevesen, pedig sok céghez kell a német nyelvtudás. Tehát nem igaz az, ha tudnál hollandul akkor azzal jobban el tudnál helyezkedni mert kevesebben beszélik. Itthon kevés a holland vállalat, míg német nagyon sok van.

Ha van egy konkrét holland vállalat, ahol álmaid munkáját csinálnád és kérik a nyelvet, csak akkor éri meg tanulni hollandul szerintem, amúgy nem tól jó befektetés. A német ezzel ellentétes, sok a lehetőség, és kérik is a nyelvet sok helyen (az angol mellett, ami persze alap manapság).


A hollandnak még akkor lenne értelme, ha biztos lennél benne, hogy Hollandiában szeretnál továbbtanulni (vagy Belgiumban, holland egyetemen,főiskolán). De ahogy kiveszem a szavaidból nem ez a helyzet.


Ha tudsz németül és angolul is utána már megtanulsz hamar hollandul, ha akarsz. Fordítva nehezebben menne, ha most a holland mellett döntenél, nem biztos, hogy rávennéd magad a némettanulásra utána.


Sok sikert kívánok a döntésben!

2015. máj. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Van az a vicc hogy hogy alakult ki a holland nyelv?

A részeg angol kapitány megpróbált némtül beszélni.


Ha egyébként jó vagy angolból akkor tartom a fentebbit.

2015. máj. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!