Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy mondom angolul azt, hogy...

Hogy mondom angolul azt, hogy "Pünkösdi királyválasztás"?

Figyelt kérdés

Kell angolul egy prezentációt készítenem ebben a témában,de már a cím is gondot jelent...

Election of Pentecost's King vagy mi?



2015. máj. 31. 14:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Selection of the king of Pentecost
2015. máj. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 chtt ***** válasza:

Itt "election"-nek fordították:

[link]

2015. máj. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sajnos a linkben is van hiba. Tipikus amator magyar-angol forditas.
2015. máj. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 chtt ***** válasza:
Igen, igazából én sem vagyok elragadtatva tőle, de én a selectionnel sem vagyok kibékülve, merthogy ez nem igazi választás, hanem egyfajta ügyességi próba... :)
2015. máj. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én így mondanám: King election of Pentecost .
2015. máj. 31. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 chtt ***** válasza:

Keresgéltem egy kicsit, de ez annyira tipikusan magyar esemény, hogy nyilvánvalóan csakis valamiféle "amatőr magyar" fordítást kapunk, bárki fordítja is.


Ópusztaszer honlapján "Choosing of a Pentecost King" szerepel a programban (nekem eddig ez tetszik a legjobban a három közül:)


A Washingtoni Magyar Amerikai Szövetség Lapja 2013. júniusi számában ez vagyon:


_Folk Customs_

The Ópusztaszer National Historical Park offered interesting traditional programs to visitors on Pentecost Monday. They recalled the old traditions of the population of wider Szeged region, such as decorating the homes with green branches, especially those of the elder shrub. Women wearing festive folk costumes and rose crowns performed traditional dances. One of them – the chosen queen – wore a shiny crown.

The most spectacular presentation was that of the young horse riding men, facing a variety of challenges, competing for the title of “Pentecost King”


Ennek alapján valami 'Competition for the title of "Pentecost King"' dolgot tudnék nagyon elképzelni. :)

2015. máj. 31. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!