Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Reménytelen? Nem megy már...

Reménytelen? Nem megy már több szó.

Figyelt kérdés
Kb C2-es szinten vagyok, 25 ezres szókinccsel. Ahhoz, hogy műveltnek is tűnjek 35-40 ezer kellene. Igazából az a problémám, hogy nem tudok már javulni, megtanulom az új szavakat, de rövid idő után mindet elfelejtem. Persze fölösleges az egész.

2015. jún. 2. 01:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem a szavak szamatol leszel "muveltebb", hanem mikor mihez es hogy tudsz hozzaszolni. Bemagolhatod a niga dumat, de senki nem fogja ertekelni.
2015. jún. 2. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

If you don't use it, you lose it.

Nem bemagolni kell a szavakat hanem hasznalni is, elo szitukban.

Egyebkent, honnan veszed, hogy 25 ezer szot tudsz? Ja, egy program kidobta , megszamolta ?

Annuities tudsz amennyit minden habozas nelkul tudsz hasznalni szobelileg, tudod ertelmezni, Le tudod irni es El tudod olvasni. Na meg a szimonimait is vagni kell. Keresztrejtvenyezzel minden nap, aztan Majd kitudodik milyen szinten is vagy.

2015. jún. 2. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Különben szerintem az anyanyelvűek is így vannak vele.
2015. jún. 2. 02:01
 4/6 anonim ***** válasza:
59%

Hogy, ahogy te irtad vagy a valaszok szerint?

Anyanyelvuek nem sopankodnak, hanem fejlesztik magukat, minden oldalon, ez az elet.

2015. jún. 2. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Melyik nyelvből? Alapfokú társalgáshoz angolból 2000-3000 szó elég, középfokú nyelvvizsgához sem kell 5-8000-nél több.
2015. jún. 2. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

25ezer?? Ebbol mennyit tudsz kapasbol beszed soran helyesen alkalmazni? Es mennyit felejtettel el? :)

Nekem is C2 a szintem, de "csak" kb 8ezres az aktiv szokincsem. Bar, ha ugy szamolok, mint Te, akkor valszeg tobbtizezer nekem is :)

Olvass konyveket, ujsagot cikkeket a neten. Ezekkel folyamatosan gyarapszik a szokincsed, de hogy egy bizonyos beszelgetesi szituban egybol be is ugorjanak ezek a szavak mind.. hat ahhoz sokat kell hasznalni oket.

2015. jún. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!