Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan fejleszthetném az...

Hogyan fejleszthetném az angol hallás utáni értésemet hatékonyan?

Figyelt kérdés

Sokszor van az hogy ha olyan zenét hallgatok aminek a dalszövegét tudom értelmezni teljesen ha olvasom, viszont a kihallása nehézkes.

Vagy mást hallok ki az adott szó helyett (amire hasonlít ejtésben) , vagy semmit.

És ez idegesít.


Milyen technikával tudnék ezen téren legjobban fejlődni?



2015. jún. 9. 16:30
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén, leginkább egy anyanyelvű angollal folytatott beszélgetésekkel. Egy élő beszédpartnert meg tudsz kérni arra, hogy lassabban, artikuláltabban beszéljen, ha türelmes és tudja, hogy fejlődni szeretnél. Ismerkedj interneten, itt a videohívások világa. Nekem is van egy rendes angol ismerősöm, akivel gyakran beszélünk, őt én speciel Omegle-ön ismertem meg, de ott ritka normális emberrel találkozni.


Valamint én személy szerint nagyon sokat tanultam abból, hogy sorozatokat (és filmeket is) angolul, angol felirattal (arra az esetre, ha egy szót nem értenék ki, egyébként nem olvasom) szoktam nézni. Ott legalább valóban beszélnek, ami neked is a célod, a zenékkel és énekléssel ellentétben.


Azért dalokból nagyon nehéz néha kihallani, ami tényleg benne van. Gondoljunk csak pl. egy Sia-számra, szerintem neki... érdekes kiejtése van, amikor énekel. Nagyon félrehallható.

2015. jún. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!