Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 1000 Fragen 1000 Antworten jó...

1000 Fragen 1000 Antworten jó könyv?

Figyelt kérdés

Megvan valakinek?

Hanganyagot hogyan lehet hozzá felhasználni ?

Felsőfokú kiadása jól felkészít a felsőkora ?


2015. jún. 12. 19:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Én az angol középfokú verziót használtam, az jó volt. Múlt héten megvettem a német felsőfokút, mert ezt ajánlották. Belenézni még nem volt időm. Az angolnál úgy volt a hanganyag, hogy a könyvben lévő szöveg van felmondva a CD-re. A kiejtésedet javíthatod vele, másra szerintem nem jó, nem is használtam sokat. Ha nem sürgős, akkor hétvégén vagy jövő héten tudok tapasztalatot írni, ha átnéztem.
2015. jún. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

nem sürgős, várom a véleményed

köszönöm :)

2015. jún. 15. 19:10
 3/8 anonim ***** válasza:
A felsőfokú könyvhöz nincs CD, csak a középfokúhoz. Első ránézésre nekem jónak tűnik. De sokan mondták, hogy 1 könyv nem elég a felsőfokú vizsgához. Szerintem elég részletes, ha gondolod leírhatom a témaköröket, nem tudom, hogy neten fent van-e. Szerintem én csak ezt fogom használni + neten cikkeket olvasok, filmet nézek felirat nélkül. Ennyinek elégnek kell lenni. Engem nem szorít az idő, de kb. 1 éven belül szeretném letenni, te mikor mész?
2015. jún. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szia :)

köszi a véleményt

időközbe én is megvettem

a szövege teljesen érthető, viszont én nemtudok így beszélni magamtól németül, csak ha megtanulom a őket

te hogy vagy ezzel?

2015. jún. 22. 07:29
 5/8 anonim ***** válasza:
Van olyan téma, ami távol áll tőlem. Én általában azt csinálom, hogy olvasgatom a szöveget, de csak a szavakat próbálom megjegyezni. Szöveget sose tudtam magolni. Középfokra is ilyen könyvvel készültem, csak a B2-es verzióval, ott úgy is csináltam néha, hogy megtanultam a szavakat, elolvastam a kérdéseket és magamtól próbáltam kitalálni valami választ és csak utána olvastam el a szöveget.
2015. jún. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

én is próbálok rá magamtól válaszolgatni, csak akkor annyira egyszerűnek tűnik a könyvben megadotthoz képest

sokra pedig nemtudok válaszolni, mert nemjut semmi az eszembe

2015. jún. 22. 10:38
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem biztos ám, hogy annyira kell csűrni-csavarni a dolgokat, ahogy a könyvben van. B2-es könyvben is sok helyen jól megbonyolították a választ. Vizsgán annyira izgultam, szinte semmi sem jutott eszembe belőle, elég egyszerűen fogalmaztam és még így is 75% lett. Felsőfokú vizsgáról még nincs személyes tapasztalatom.
2015. jún. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok.


Bár elég régi a topic, de hátha:-). Nos, én most kezdenék neki a szóbelinek (írásbeli már vagy 15 éve megvan). Mivel azóta valószínűlegmár letettétek a nyelvvizsgák, légyszi mondjatok vélemémyt. Én nagy valószínűséggel ezt veszem meg.

2018. nov. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!