Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Üdv! Kéne egy kis segítség!...

Üdv! Kéne egy kis segítség! Tudnátok valamit tanácsolni? Sürgős!

Figyelt kérdés
Németet tanulok és a tanárom utál, igaz én is őt mivel 1 nagy kurv... Na mind1 az lenne itt az igazi problem hogy felelni nem tudok... Mármint sehogy... egy párbeszédet sem tudok megtanulni németül... írni tudok de beszélni nem... És ez így gáz... Nem kell tanulnom és minden írásbelim 3 vagy rosszabb esetben 2-es. (De csak mert szemnét és a legapróbb hibámba is beleköt.) És meg akar buktatni ha nem mondok fel neki egy párbeszédet minimum 3-ra... idáig 3 párbeszédet sikerült nagy nehezen megtanulnom de az is elég hosszú ideje és most még 1-et kaptam ami sehogy sem akar megmaradni a fejemben... valami ötlet?? Sürgős!!!

2015. jún. 15. 09:13
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
te meg egy neveletlen kis nudli vagy. Mit csinálj? Tanulj.
2015. jún. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Most ha külső szemmel akarnám nézni a problémád akkor mondhatnám h rosszul állsz hozzá a tanárhoz. Ő nem kivételezik veled, neked kéne jobban odatenned magad... bla bla ...

Viszont, én most érettségizem, jártam eleget suliba, és láttam már eleget ahhoz hogy tudjam ilyen tényleg van. Nem sértettségből mondom, mert mondjuk velem is így viselkedtek volna, (nekem szerencsére mindig sikerült eltűnni a "tömegben") hanem mert láttam egy-egy osztálytársammal hogy viselkednek. Mesélhetnék róla... Nagyon sokan nem valók pedagógusnak de az iskolás évek nagy igazsága, hogy amíg diák vagy, addig neked van hallgass, addig neked nincs igazad. Jobb ha beletörődsz.


Amit ajánlani tudok neked a némethez. Ne magold. Ha ismeretlen szavakat próbálsz versszerűen bemagolni az lóf..t se fog érni. Értsd meg a szöveget amit meg kell tanulnod, szánj rá időt és ha kell szavanként szótárazd ki. Legalább felismerés és kiejtés szintjén tanuld meg őket.

Használj színeket. Írd le a párbeszédet azzal is tanulod és személyenként más színnel. Segíti a megjegyzést.

Még annyit esetleg megpróbálhatsz hogy kérd meg ne szóban kérje vissza a párbeszédeket, hanem had írd le.

Ha pedig a kiejtésben van gondod, ott a fonetika, ha nem tudod használni akkor kérj meg olyat akinek jól megy hogy gyakorolja be veled. Ez amúgy is párbeszédnél esedékes.

Ne duzzogj, ne idegeskedj, ne szidd hangosan a tanárt a könyveid felett mert azzal nem tudod megtanulni. Lehet, hogy igazad van és lehet hogy jogtalan a viselkedése veled szemben, de ez téged nem fog megmenteni a bukástól. Szedd össze magad, mély levegő, nyeld le a mérged és állj neki tanulni. Sok sikert!

2015. jún. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Miről van szó a párbeszédben?

Írd le néhányszor, közbe mondd hangosan a mondatot hátha jobban megmarad mintha csak olvasnád

2015. jún. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Te meg Kedves első! Te vagy a neveletlen k*cs*g! Én nem azt kérdeztem hogy te mit gondolsz magadról... én azt kérdeztem hogy hogyan kéne megtanulnom valami olyat ami nem megy! Amúgy meg köszönöm az utolsó kettő választ! Már elolvastam telón csak nem tudtam válaszolni sajna! Amúgy átmentem és köszönöm szépen! Sikerült! :D
2015. jún. 16. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!