Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németül szeretnék tanulni...

Németül szeretnék tanulni egyelőre autodidakta módon. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

A gimnáziumban 2. nyelvként tanulom már 3 éve a nyelvet, de sajnos nagyon rossz a német tanárom, ezért szinte semmit sem tudok németül.


Most el szeretném kezdeni rendesen, de ügyesen elhagytam a füzeteimet, viszont legalább a könyveim szerencsére megvannak.


Esetleg tudnátok ajánlani internetes oldalakat, ahonnan ingyen le tudnék tölteni hasznos dolgokat? :)


A nyelvtanulást össze szeretném kötni szórakozással is, úgy talán könnyebben megmarad.

Nem ismertek véletlen jó, zúzós, dallamos német rockzenekarokat, mint pl. a magyar ROAD, Tankcsapda, Hooligans, .. ? :D


Esetleg könnyebben érthetô filmeket, meséket? :)


Elôre is köszönöm szépen a segítséget! :)


17/L


2015. jún. 19. 16:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Én ezzel szoktam játszani néha, nem tudom, ismered-e?:)

[link]

2015. jún. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szótanulásra szuper az Anki nevű program (okostelefonos változata is van Androidra meg iPhone-ra is), de ez nem nagyon kínál saját anyagokat, neked kell bevinned a saját szólistádat.


Könnyebben érthető filmhez szerintem kezdésnek azzal jársz a legjobban, ha a kedvenc filmjeidet, amiket már ismersz, letöltöd és megnézed németül is. Én legalábbis ezt szoktam csinálni.:)


"Helft mir, Obi-Wan Kenobi! Ihr seid meine letzte Hoffnung."

2015. jún. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A Lingq is nagyon jó.
2015. jún. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2015. jún. 20. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!