Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy is van ez a felsőfokú...

Hogy is van ez a felsőfokú nyelvvizsgánál? Létezik C2 nyelvvizsga angolból? (Részletek lent)

Figyelt kérdés
Ma kaptam meg az Euro B2 nyelvvizsgabizonyítványomat angol nyelvből. Adtak mellé egy tájékoztató szöveget, amiben részletesen le volt vezetve, hogy a különböző szinteken (A1, A2, B1, stb) mik az elvárások, és mit szükséges tudni a különböző szinteken. A legmagasabb szintnek a C2-t jelölték meg, nem a C1-et, pedig tudomásom szerint C1-es nyelvvizsga megszerzése jelzi azt, hogy kiválóan, anyanyelvi szinten beszélünk angolul. A lapon mégis két külön szintként volt megemlítve, és az Euroexam honlapján is a C1 számít felsőfoknak, és nincs C2 nyelvvizsga. Valaki elmagyarázná ezt, kérlek? Köszönöm előre is!

2015. jún. 26. 14:28
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
69%
Az anyanyelvi szint a C2. A C1 csak egy nagyon magas szint. Magyarországon akkreditált C2-es nyelvvizsga nincs, ilyet csak külföldi rendszerben lehet tenni.
2015. jún. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! És nekem szükséges ilyet tennem ha nyelvtanár szeretnék lenni egy nyelviskolában vagy középiskolában? Vagy elég a c1?
2015. jún. 26. 14:36
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elég a c1, de nem vagyok nyelvtanár és nyelviskolához se sok közöm van.
2015. jún. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
83%

Ha szerzel angol nyelvu diplomat (ugye amit kell osztatlan tanariban szerezned, hogy dolgozhass tanarkent...), akkor a diplomad c2 szintnek felel meg.


Persze ha xy ismerose vagy felvehetnek nyelvsuliba tanarnak, de amugy kell mindenkepp egy tanari diploma.

2015. jún. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
76%
Az egyetemi nyelvszakos diploma felsőfokú nyelvvizsgának felel meg. A felsőfokú nyelvvizsga Mo-on, ahogy már írtam, C1. Nem tolonganak a nyelvtanárok se anyanyelvi szinttel, ahhoz hosszú időt kell eltölteni külföldön vagy külföldi házastársra szert tenni. A C1 az átlagos nyelvtanári szint.
2015. jún. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
84%
Az lehet, hogy a tudás szintje, nem éri el a C2es szintet, de adminisztráció szerint a nyelvi diploma C2t ér. De egyébként minden nyelvi szakon van első év végén egy nyelvi alapvizsga, ha nem alarból kezdődik az oktatás, akkor a vizsga szintje már akkor C1, ha alapról kezdenek akkor pedig B2 és ezek után még vannak nyelvfejlesztések és ugye az órák is az adott nyelven folynak, így az a C2 nem annyira irreális.
2015. jún. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
42%
Nem ér C2-t, felsőfokú nyelvvizsgát ér. Az pedig Mo-on C1. Ha azt akarod, hogy elhiggyem a C2-t, írd ide az ezt megállapító jogszabályt.
2015. jún. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
80%

Nyugodtan nyálazz át pár ezer törvényt, nekem ennyit nem ér meg, hogy bemutassak egy random netes kommentelőnek...


Hidd el, hogy első év végére kell C1es szintre eljutnia egy nyelvszakosnak, utána még van 2 éve fejlesztenie a nyelvtudását (de különben is, angolnak például a legtöbben már alapból C1-gyel indulnak és nehogy azt hidd, hogy semmilyen újdonsággal nem találkoznak az egyetem évei alatt).

2015. jún. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
57%
A jogszabály számít, nem egy "random netes" hozzászóló magánvéleménye. A jogszabályt pedig veled ellentétben már meg is találtam, és még nyálazni se kellett, ugyanis tudtam, hova nyúljak. 137/2008 Kormányrendelet 14. § "...a magyarországi vagy külföldi felsőoktatási intézményben élő, vagy holt idegen nyelv szakon szerzett bölcsész, valamint élő vagy holt idegen nyelv és irodalom szakos tanári, nyelvtanári, idegennyelv-szakos mesterfokozattal rendelkező tanári, továbbá tanító szakon idegen nyelv műveltségterületen szerzett tanítói oklevél, kizárólag a tanult idegen nyelv szempontjából felel meg államilag elismert, általános, Magyarországon szerzett oklevél esetén általános, kétnyelvű, külföldön szerzett oklevél esetén általános, egynyelvű, komplex típusú felsőfokú nyelvvizsgának." És ne legyél olyan naív, hogy azt hidd, hogy anyanyelvi környezetben pár év nyelvszak alatt el lehet jutni C1-ről C2-re. A C1 és C2, vagyis otthon tanult nyelv és anyanyelvi szint között óriási a különbség.
2015. jún. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
31%
De jó, hogy lenulláztatok, mikor itt van az orrotok előtt a jogszabály! Bár végül is, ha az orrotokig se láttok, az csak a ti bajotok, nem az enyém!
2015. jún. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!