Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy is van ez a felsőfokú...

Hogy is van ez a felsőfokú nyelvvizsgánál? Létezik C2 nyelvvizsga angolból? (Részletek lent)

Figyelt kérdés
Ma kaptam meg az Euro B2 nyelvvizsgabizonyítványomat angol nyelvből. Adtak mellé egy tájékoztató szöveget, amiben részletesen le volt vezetve, hogy a különböző szinteken (A1, A2, B1, stb) mik az elvárások, és mit szükséges tudni a különböző szinteken. A legmagasabb szintnek a C2-t jelölték meg, nem a C1-et, pedig tudomásom szerint C1-es nyelvvizsga megszerzése jelzi azt, hogy kiválóan, anyanyelvi szinten beszélünk angolul. A lapon mégis két külön szintként volt megemlítve, és az Euroexam honlapján is a C1 számít felsőfoknak, és nincs C2 nyelvvizsga. Valaki elmagyarázná ezt, kérlek? Köszönöm előre is!

2015. jún. 26. 14:28
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Nem akarok reklamálni, mivel nem létkèrdés a dolog, csak érdekesnek találom. A százalékban viszont igazad van, ha pl. csak 40-50 százalékot kell elérni, akkor valóban inkább C1, mint C2.
2015. jún. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Kedves kispalikee, hol az általad linkelt vizsga?

És úgy tudom, az IELTS vizsga is C2-ig mér, ugye?

2015. jún. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
A másik fiókommal írtam, a 16-os válaszban található a vizsga, amire írtam, hogy általam linkelt. Az IELTS úgy van (vagyis tavaly még úgy volt, hogy változtattak-e azóta, azt nem tudom), hogy 9 szint van, és ugyanazt a vizsgád kapod bizonyos szinteken, és ahogy teljesítesz, az alapján sorolnak be. Itt egy link, ez alapján nekem nem egyértelmű, hogy egy IELTS 9-es szint megfelel-e egy C2-nek: [link] De tök más jellegű a két vizsga, az IELTS-en ugyanazt a szintet elérni talán (?) könnyebb. Főleg most, hogy a Cambridge-en már nem 60, hanem 86 százalékkal mehetsz át...:S
2015. jún. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!