Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy is van ez a felsőfokú...

Hogy is van ez a felsőfokú nyelvvizsgánál? Létezik C2 nyelvvizsga angolból? (Részletek lent)

Figyelt kérdés
Ma kaptam meg az Euro B2 nyelvvizsgabizonyítványomat angol nyelvből. Adtak mellé egy tájékoztató szöveget, amiben részletesen le volt vezetve, hogy a különböző szinteken (A1, A2, B1, stb) mik az elvárások, és mit szükséges tudni a különböző szinteken. A legmagasabb szintnek a C2-t jelölték meg, nem a C1-et, pedig tudomásom szerint C1-es nyelvvizsga megszerzése jelzi azt, hogy kiválóan, anyanyelvi szinten beszélünk angolul. A lapon mégis két külön szintként volt megemlítve, és az Euroexam honlapján is a C1 számít felsőfoknak, és nincs C2 nyelvvizsga. Valaki elmagyarázná ezt, kérlek? Köszönöm előre is!

2015. jún. 26. 14:28
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
81%

Nem gondolom azt, hogy annyit ér 3 év, mintha 30at értél volna külföldön, de nem is "épphogy átmentem a C1-n" nyelvtudással engedik ki a diákokat azokról a szakokról, ahol nem alapról kezdenek. És tudom, hogy borzasztó a hazai nyelvoktatás színvonala, de azt se kéne mondani, hogy a nyelvtanárok tudása megreked és nem is lehet több a C1nél, mikor azzal a nyelvvizsgával már a végzős gimisek jelentős százaléka már megcsinált.

Amúgy tessék, igazad van, de nem is a tartalom miatt pontoztak le, hanem mert normális stílusban is lehet másokkal kommunikálni.

2015. jún. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Mindenesetre érdekes, én nem is tudtam arról, hogy van C2 szint angolból (nézzétek el 16 éves vagyok). Ezek szerint (ha jól szedegettem ki a válaszokból), papíron C1-es szinten leszek, ha leteszem a felsőfokút, és utána, bár még képzem magam és ha élek külföldön pl 10-15 évet, de utána visszajövök, még mindig c1 áll a papíron, hiába tudom magam kifejezni és értek meg akármit, amit hallok vagy olvasok. Ha jól értettem, elég furcsán működik a rendszer, legalábbis Magyarországon. Talán hibásan gondolom, de a leírtak és olvasottak alapján (máshonnan is tájékozódtam a témával kapcsolatban), nagy különbség van c1 és c2 között, és nem mindegy, hogy milyen tudás van a birtokomban (főleg azoknak nem, akik alkalmaznak pl egy nyelviskolában/egyetemen, ahol azért komolyabb az oktatás, mint középsuliban).
2015. jún. 26. 21:35
 13/23 A kérdező kommentje:

Amúgy itt van a papír, amit ez Euroexamtól kapott bizonyítványomhoz mellékeltek:

[link]

2015. jún. 26. 21:37
 14/23 anonim ***** válasza:
Külföldi vizsgát is tehetsz, akkor lehet C2 is a papírodon.
2015. jún. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Külföldre utazzak egy nyelvvizsgáért? :D Hacsak nem a szomszédban van erre lehetőség, akkor talán, de ha Angliába kell utaznom érte, inkább maradok a C1-nél.
2015. jún. 26. 22:06
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Van C2, a Cambridge is szervez itthon, tudtommal Mo.-on honosítani kell, és sima felsőfoknak fog megfelelni.

Az anglisztika szakon végzők diplomája felsőfokú nyelvvizsgabizonyítványnak felel meg. Itt egy nyelvi vizsga, amit a tanároknak készülő diákoknak kell tenni mester képzésen az első év végén: [link]

Mint a neve is mutatja, proficiency, ami a Cambridge rendszerben C2-nek felel meg. Szerintem ez jóval nehezebb, mint akár a sima Cambridge C1-es, az nekem olyan 90 %-ra szokott menni, ez olyan 75-re. A youtube-on pedig a 'C2 exam' vagy 'CPE' vagy 'proficiency exam' keresőszavakra szóbeli vizsgák is találhatók.

2015. jún. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
A British Council honlapján nézd a proficiency/ C2 vizsgát.
2015. jún. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
32%
Attól, hogy az egyetemi nyelvi vizsga neve proficiency, attól még az nem felel meg a Cambridge hasonló nevű vizsgájának, mivelhogy semmi köze hozzá. Pontosan abban a linkben, amit betettél, írják, hogy C1. "This exam is designed to test candidates´ command of English at C1 level". Nem is követelhetnének meg magasabb szintet, mint amilyen vizsgának a diploma megfelel.
2015. jún. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, hogy mit írnak, CAE-re készítek fel, én magam pedig CPE-re készülök, kívülről fújom a feladatok nehézségét, a szókincs és a nyelvtan különbözőségét. A CAE is egy nagyon magas szint, a CPE pedig talán leginkább a szókincsben különbözik. Nyelvtanból is ritkán használt formákra kérdeznek rá trükkös módon. Szóval jó pár CAE és CPE könyv megoldása után, az általam linkelt vizsgáról egyértelműen megállapítható, hogy közelebb van a C2-höz, mint a C1-hez.
2015. jún. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
0%
Ez esetben az egyetemnél reklamálj. Egyébként nem tudod, hogy hány százaléktól adják meg a kettest.
2015. jún. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!