Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tanulhatóság szempontjából...

Tanulhatóság szempontjából milyen sorrendben érdemes tanulni az olasz és a francia nyelvet egy magyar anyanyelvűnek egyedül?

Figyelt kérdés

Az a célom, hogy végül mind a két nyelvet tudjam legalább egy erős B2-s (középfok) szinten.


Sajnos, szimpátia alapján nem tudok választani, hogy melyikkel kezdjem. Esetemben a "hasznossága" sem játszik szerepet. Ezért a nyelvészeti szempont döntene.


Nekem általában a nyelvtan megy könnyebben, a kiejtés nehezebben (angolt tanultam eddig).


Van-e olyan sorrend, ami esetleg megkönnyíti a tanulást.


Vagy teljesen mindegy, melyik nyelvet kezdem el hamarabb tanulni az olasz és francia közül?


2015. jún. 28. 13:57
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
szerintem az olaszzal kezdd. egyszerűbb a kiejtése, mint a franciának, és a nyelvtanja sem annyira komplikált. a franciát is könnyebben fogod tanulni, ha nem az lesz az első újlatin nyelved.
2015. jún. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem meg pont,hogy a franciával kezd. Utána az olasz sokkal könnyebb lesz,szó szerint felüdülés,míg az olasz után a francia kínszenvedés lesz... a nehezebb éri meg előbb,abból több kihívásod lesz,ami jobban motivál. :)
2015. júl. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

Érdekes, hogy két éppen egymásnak ellentmondó véleményt kaptam eddig.


Azt is figyelembe kellene venni, hogy az elsőnek elsajátítandó nyelvet is itthon, egyedül tervezem tanulni, felnőttként.


Pl. a francia kiejtése nagyobb gondot okoz nekem, mint az olasz.

2015. júl. 2. 12:41
 4/8 anonim ***** válasza:
45%

2-es vagyok.

A franciában csak a torokhang a nehéz,de egy kis gyakorlással begyakorolható. Nyilván nem fogod egy csomó ideig anyanyelvi szinten tolni,de egy idő után alig lehet észrevenni,hogy ne lennél anyanyelvi beszélő. Ha jó a füled,akkor a franciát akcentus nélkül simán meg lehet tanulni,és mondom,alig veszik észre,hogy nem anyanyelvi vagy.

Az olasz kiejtése sem nehéz. Azzal kezd,amelyikhez jobban húz a szived.

2015. júl. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"egy idő után alig lehet észrevenni,hogy ne lennél anyanyelvi beszélő."


Nem tudom, ezt honnan veszed...

Egy nagynéném 55 évet élt Franciaországban, de, ahogy a francia mondja: "elle avait un accent à dormir dehors." Ha ugyan érted, mit jelent ez a kifejezés.

2015. júl. 3. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Julianna!


Láttam már több kérdésnél a válaszodat.

Illetve gy rémlik, mintha Te is éltél volna / élnél Francia nyelvterületen, jól is beszélve a nyelvet.


Gondolom, az olaszra is van vmennyi rálátásod (mivel egy nyelvcsaládból valók).


Te mit tanácsolnál, melyikkel érdemes kezdeni egyedül, felnőttként?


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2015. júl. 3. 11:51
 7/8 anonim ***** válasza:
33%

"Nem tudom, ezt honnan veszed...

Egy nagynéném 55 évet élt Franciaországban, de, ahogy a francia mondja: "elle avait un accent à dormir dehors." Ha ugyan érted, mit jelent ez a kifejezés."


Anya 10 éve kezdte a francia nyelvet. Aki nem ismeri,és francia anyanyelvű,csak nagy nehezen veszi észre,hogy nem francia az anyanyelve.... Most az,hogy ez egyedi e,nemtudom,mindenesetre ha megfigyeled,a francia nyelv fonetikája nem áll messze magyarétól,csak a torokhang amit meg kell tanulni alkalmazni.

2015. júl. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"ha megfigyeled,a francia nyelv fonetikája nem áll messze magyarétól,csak a torokhang amit meg kell tanulni alkalmazni."


Jó is lenne!


Gratulálok az édesanyád teljesítményéhez, de ez ritka, mint a fehér holló. A francia kiejtés olyan messze van a magyarétól, mint Makó Jeruzsálemtől!


Jól tudod, kedves kérdező, itt élek már nagyon hosszú ideje Franciaországban. De itt nem is arról van szó, hogy anyanyelvi fokú legyen a kiejtésed, hanem arról, hogy melyik nyelvvel kezdd a tanulást, nem?

Nos, két lehetőséged van, attól függően, hogy milyen könnyen tanulod a nyelveket.

A francia eleinte nehéz, nyelvtanilag és kiejtésbelileg is.

Az olasz eleinte (de csak eleinte!) könnyebb, és a kiejtést is hamarabb el lehet sajátítani, ha nem is "anyanyelvi" szinten.

Én pl. már évek óta éltem Franciaországban, mikor elkezdtem az olaszt (az az igazság, hogy magyar-latin szakos voltam Budapesten), és francia tudással nem volt nehéz. Később abbahagytam, mert a fordítások és a család miatt nem volt rá elég időm, de mindkettő gyönyörű nyelv, az biztos! :)

2015. júl. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!