Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van valamilyen tippetek...

Van valamilyen tippetek vizsgadrukk kezelésére?

Figyelt kérdés

Holnap megyek szóbeli nyelvvizsgára. Már évek óta nem vizsgáztam semmiből, dolgozom. Így a tegnapi írásbeli előtt nagyon elkezdtem izgulni, nem is tudom miért. Az egyetem alatt nem voltam nagyon izgulós, most meg évek múltával igen.

Felkészültem a vizsgára és tudom, hogy nem kellene aggódnom. Sokat beszélem a nyelvet szóban, és nincsenek sose gátlásaim, most viszont ha rágondolok, hogy vizsgán kell majd beszélni, kicsit összeszorulom a gyomrom. an valami tanácsotok hogyan kezeljem ezt?



2015. jún. 28. 15:18
 1/4 Gyémántlány ***** válasza:

Tereld el a figyelmed. Az a legjobb módszer.

Nézz meg egy filmet, olvass, aludj, vagy menj ki a természetbe. Csinálj valamit, ami ellazít, lefoglal és nem tudsz túl sokat agyalni közben.

Ha van kedved, találkozz a barátaiddal, de csak akkor, ha úgy érzed, a társaság segítene :)

Meg amúgy, gondolj bele! Ha készültél rendesen, tudsz mindent, használod a nyelvet és jól is kommunikálsz, mi baj lehet? Semmi.

2015. jún. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ.

Igazából igazad van, bár hiába terelem el a figyelmemet, tudom, hogy akkor is ha nyugodt vagyok egész végig, a vizsgahelyszínre odaérek majd és akkor elkezdek nagyon izgulni.

Az jó ötlet, hogy nincs vesztenivalóm. Arra szoktam gondolni, hogy csak rajtam múlhat az egész, és mi vesztenivalóm lenne? Ha sikerül, jó, ha nem, akkor legközelebb...

remélem holnap is beválik. Köszönöm a bátorítást.

2015. jún. 28. 18:40
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
És hogy sikerült?
2015. jún. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kérdést, egészen jól sikerült. Egy kicsit izgultam, de igyekeztem minél jobban leküzdeni a félelmet. Sok időm nem is volt izgulni, mert az összes vizsgázó közül engem hívtak be először...:) Jobb is volt túllenni rajta.
2015. jún. 29. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!