Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan hozzam magamból ki a...

Hogyan hozzam magamból ki a maximumot vizsgán?

Figyelt kérdés
Nemrég nyelvvizsgáztam és bár átmentem de korán sem olyan eredménnyel, mint amire számítottam. A szóbeli részénél nagyon akadoztam illetve nem jutottak eszembe a megfelelő szavak az irásbelit pedig azt hittem, nagyon jól megírtam, de annyira mégsem... alulteljesítettem önmagamhoz képest és ez nagyon elkeserít... Mit tegyek hogy vizsgahelyzetben a maximumot vagy még többet hozzak ki önmagamból?

2013. jún. 21. 16:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Önbizalmad mennyire van ilyenkor?Mert ha nincs,akkor az is problémát okozhat.A szókincsednek is nyilván megfelelőnek kell lennie.Tudom hogy sokaknak okoz gondot,mikor nem találják a megfelelő szót,vagy nem tanultak még olyat.Nekem amúgy nem okoz gondot,mert mindig más szóval mondom vagy körülírom.Neked is ezt kellene olyankor csinálni.Ezt szerintem jó lenne valakivel együtt gyakorolnod,de ha nincs kivel,akkor egyedül.

A szóbelire szerintem az a legjobb ha előtte felkészülsz a témákból.Akár meg is tanulhatod ami az adott könyvben van.De a könyv mellett jó a saját vélemény is.

A vizsgához szerencse is kell amúgy,szóval ki tudja,lehet csak most jártál így.


Amúgy szívesen írok ha kell még valami.

Miből készültél,amúgy?

2013. jún. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A szókincs megvan szerintem az önbizalommal lehet a gond. Azt hittem hogy amikor elkezdődik a szóbeli nem fogok már izgulni csak előtte és hát nem így lett.. Angol középfok.
2013. jún. 21. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!