Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Telc középfokon nyelvvizsgázók?

Telc középfokon nyelvvizsgázók?

Figyelt kérdés
Régebben (2009-ben) nyelv vizsgáztam a Telcnél, akkor a szóbeli beosztása a vizsgázók abc sorrendjében volt. Ha valaki megerősítené, vagy cáfolná hogy még mindig így van-e azok közül akik mostanában vizsgáltak, megköszönném. Meg persze ha leírná egyéb tapasztalatait, annak is örülnék. Köszi.

2014. jan. 3. 12:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Én tapasztalatot tudok mondani (német nyelvből): Felejtsd el a TELC-et és nézz másik nyelvvizsga után... Viszont angolból jó a TELC....
2014. jan. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Én novemberben vizsgáztam a TELC-nél angolból, akkor is abc sorrendben ment. Viszont nagyot csalódtam az egészben, főleg szóbelin, mert összeraktak egy olyan vizsgázóval, aki szegény megszólalni nem tudott, úgyhogy nem nagyon tartom fair dolognak, mert így nem kommunikáció volt a vizsga, amit ugyebár elvárnak, hanem egyoldalú prezentálás.
2014. jan. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Nálunk nem abcben volt, inkább random. Engem ott helyben raktak össze egy sráccal, mert egyidősek voltunk.
2014. jan. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Pont azért érdekel a Telc, mert valóban bitang gyenge. Húgom diplomájának viszont ez a kiadási feltétele, és eddig csak egy írásbelije van. Mivel én meg (majdhogynem) folyékonyan beszélek németül, és a vezetéknevünk teljesen azonos, így talán egymás után jöhetnénk a listában. Így 50% az esélye, hogy velem lenne.
2014. jan. 5. 22:34
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha folyékonyan beszélsz németül ne cseszd azt el egy TELC-el... Ezt komolyan mondom, tapasztalatból. Ha a hugodnak csak a diplomához kell, akkor tegye ezt le, de te ne... Ha tényleg folyékonyan beszélsz németül akkor megkapod a nyelvvizsgát máshol is, és talán jóval nagyobb sikered lesz az életben pl.: álláskeresésnél. Arra meg nem látok esélyt, hogy összetesznek titeket, pláne így, hogy tesók vagytok.
2014. jan. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
TELC -en nemhogy rokonnal, de még azonos vezetéknevű vizsgázóval sem lehet együtt szóbelizni, egyszerűen tilos; egy mozdulattal átvariálják a sorrendet, ha ilyen helyzet állna elő. Én is nagyon jól összebarátkoztam a szóbelim előtt a feltételezett partneremmel - az ilyesmi ugyebár jót tesz az ember lelkének vizsga előtt -, aztán az utolsó pillanatban elvették, mert nemsokkal előttünk a névsorban vezetékneves kavarodás történt. Kellemetlen, ez van.
2014. jún. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!