Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angol mellett melyik nyelv...

Az angol mellett melyik nyelv fontos?

Figyelt kérdés
Mely az angolon kívül olyan nyelv, ami "világnyelvnek" mondható? Német, esetleg francia? (Az előbbit nem szeretem, viszont az utóbbi meglehetősen tetszik.)
2015. jún. 29. 22:16
 1/4 anonim ***** válasza:
A német praktikusan, de ha a francia tetszik, tanuld azt. Függ mondjuk attól is, hol helyezkedsz majd el, milyen területen.
2015. jún. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nézőpont kérdése, amúgy a lehetőségek tárháza elég széles.

Magyarország tekintetében itt regionálisan szerintem az angol mellett a német, az olasz és az orosz (vagy egyéb szláv nyelv) a leghasznosabb.

Világszinten pedig a legbeszéltebb 5 nyelv a mandarin (kínai), az angol, a spanyol, a hindi és az arab.


Ezek mellett pedig még hasznosnak bizonyulhat a francia vagy a portugál is.


Továbbá megeshet az is, hogy többet érsz egy ritkább, de különlegesebb nyelvtudással, mint egy világnyelvvel.


Szóval válassz egy olyat, amit nagyobb kedved van tanulni.

2015. jún. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én most angol mellett franciát fogok tanulni.

Nekem a francia nyelv a fontos,mivel vendéglátás területén képzelem el a jövőmet,valamint a nyelv is tetszik.

2015. jún. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az EU-ban az angol-német-francia párosítás a nyerő, ebben a sorrendben. Európai szinten fontos még az orosz is, értelemszerűen főként Kelet-Európában van nagyobb jelentősége. Az egykori szovjet utódállamokban pl. még most is nagyon sok orosz él.

Ezen a földrészen érdemes lehet még olaszul és/vagy spanyolul is tanulni, mert a gazdasági nehézségeik ellenére még mindig jelentős gazdasági hatalmak (Olaszország a nyolcadik világszinten).

2015. júl. 9. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!