Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt lehet megtanu...

Mennyi idő alatt lehet megtanulni olaszul? (lent bőv. )

Figyelt kérdés
Üdv! Otthoni tanulással tanfolyam nélkül meg lehet-e tanulni olaszul? Középfokú nyelvvizsga a cél és max. 1.5 évem van rá. Esetleg vizsga előtt elmennék egy felkészítő tanfolyamra ha szükséges. Van aki tud ajánlani könyvet és jó weboldalt ami teljesen nulláról indul?

2015. jún. 29. 22:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerezd meg Móritz György könyveit :

1,Olasz nyelvkönyv 1.

2,Olasz nyelvkönyv 1/a,1/b

3,Olasz nyelvkönyv II.

4,Volare (ez az olasz nyelvkönyv 3.része,ritka)

5,Gyakorlati olasz nyelvtan meg ilyesmiket

A Király Rudolf-féle könyvek is jók,csak kicsit régebbiek,de a nyelvtant jól magyarázzák.Középfokra elég az olasz nyelvkönyv 1-2.

Én is ezekből tanultam annak ideén,felsőfokú vizsgám van meg stb stb.

A fordítási feladatokat mindig csináld meg.

Jó tanulást :)

2015. júl. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a könyveket, meg fogom nézni. Szerinted mennyi idő, eljutni a középfokú nyelvvizsgáig? Neked mennyi tanulás után sikerült?:)
2015. júl. 1. 13:10
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Még gimiben kezdtem el vele foglalkozni,de akkor még csak érdeklődés szintjén.Utolsó évben aztán rákapcsoltam,emelteztem 5-re.Totál egyedül csináltam amúgy az egészet.Az a 1,5 év bőven elég,ma már 2 hónap alatt meg tudnám tanulni azt,amit régen 1,5-2 évig tanultam.Meg attól is függ,hogy milyen nyelvérzéked van,tanultál-e esetleg más újlatin nyelvet,mennyire vagy motivált meg ilyesmik.Mert ha pl.szerelmes az ember egy olasz emberbe,akkor azért az is tud nagyon motiválni. :)

Fiú / lány vagy?

Aztán ha menni fog az olasz,belekóstolsz a spanyolba és ha majd tudsz spanyolul is,akkor jöhet a portugál is.Én így jártam,hiába mohóság...

A rendszeres tanulás a lényeg.Csinálj magadnak tervet és ugyanúgy foglalkozz vele,mintha tantárgy lenne az iskolában.Úgy ne csináld,hogy majd 1-2-szer belenézel egy héten és kész.Az olasz nyelv nem könnyű,bár a többi sem az,szóval ez nem olyan nagy igazság.Most jut eszembe,van még itt 2-3 könyvecske.Az egyik egy tematikus kisszótár A1-B2 szintre (Olasz tematikus nyelvvizsgaszótár) meg az Olasz szókincs c.könyv,de jó a 1000 domande is.Persze nem kell minden könyvet összevásárolni.Meg keress olasz partnert,akivel tudsz gyakorolni,ha lány vagy biztos találsz.

:)

2015. júl. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Fiú vagyok. Eddig angolul tanultam, illetve még most is. Abból ha minden igaz nemsokára középfokúzom, továbbtanuláshoz jól jönne még egy nyelvvizsga, és ahogy nézegettem nekem az olasz a legszimpatikusabb,és tanulhatóbbnak tűnik, a többinél. Meg ugye Olaszország nincs túl messze, egy-egy nyaralásnál jól jöhet ja nem csak angolul beszél az ember, tetszik az ország is, talán ezek amik motiválnak.
2015. júl. 1. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!