Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Felsőfokú olaszul mennyire...

Felsőfokú olaszul mennyire nehéz megtanulni?

Figyelt kérdés
Már 4 éve tanulom az olaszt de sajnos még csak most készülök a középszintűre. Nagyon sokat tanulok naponta,külön tanárhoz is járok. Nagyon tetszik a nyelv és tervezem hogy Olaszországban tanulok tovább csak ahhoz kell a nyelv. Mit tegyek? Nagyon szeretném,még van 1 évem gimiben.
2014. febr. 18. 08:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha TV-t nézel, megértesz minden szót, ami elhangzik?
2014. febr. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Pl. járj el tanfolyamra a nyáron
2014. febr. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon nehéz.

Én - igaz már nem vagyok fiatal - lassan 4 éve itt élek. Nem a nulláról kezdtem, de egy felsőfokú nyelvvizsgához nem elég csak megérteni az olasz nyelvű filmek minden szavát, hanem olyan dolgokról is tudni kell beszélni, mint az üvegház hatás, az elhúzódó serdülőkor, az emigráció és még sorolhatnám.

Ajánlom, hogy a tanuláson és a tanárhoz járáson túl olvass olasz újságokat - az újságírók tudnak igazán kacifántosan fogalmazni! -, olasz internetes oldalakat.


Egyébként melyik egyetemen szeretnél továbbtanulni?


Figyelmeztetésként megjegyzem, hogy Olaszország most egyáltalán nem áll jól gazdaságilag, szóval nagyon nehéz itt érvényesülni.


Nekem is volna egy kérdésem: tudsz olyan könyvet ajánlani, amiben fordítási gyakorlatok vannak (elsősorban magyarról olaszra) megoldókulccsal? Jó sok...


Privátban írhatsz, ha van kedved.

2014. febr. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!