Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Francia. A "monsieur" kiejtésé...

Francia. A "monsieur" kiejtésével kapcsolatban ez hogy van? Lejjebb a kifejtés

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Igaziból most inkább nyelvészeti, nyelvtörténeti kérdésem lenne ezzel kapcsolatosan. Ugyebár a "monsieur"-t a francia nyelv írása és kiejtése szerint, szabályszerűen úgy kellene mondani, hogy "monsziőr", mégis kivétel a kiejtésben. Szóval miért, és hogyan alakult az ki, hogy ezt a szót, így leírva mégis "mösziő"-nek ejtjük?

Aki tudja, legyen szíves kifejteni nekem, mert egy ideje már foglalkoztat ez a dolog (is), és sehol nem találok rá választ. (Esetleg Julianna?) Előre is köszönök bármiféle ehhez kapcsolódó választ!



2015. jún. 30. 15:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A monsieur szó a "mon" (adjectif possessif) és a "sieur" szavakból alakult ki, ez utóbbi a "seigneur" derivációja, amely a latin "senior" (idősebb) szóból származik.

A korai középkorban "messire"-nek kezdték ejteni, innen a "sir" rangelnevezés is.

A mösziő, m'sziő sőt mösszjő kiejtés a 18.-19. századbam deformálódott ilyenné, városiasodás és a munkásság kialakulásával.

2015. jún. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!! :-)
2015. jún. 30. 19:53
 3/3 anonim válasza:

Franciákra jellemző, hogy átformálják mindig a szavaikat, a kiejtésben meg annyira franciásak, hogy igazából angolul nem tudnak megtanulni. Valamiért mind írásban, mind pedig kiejtésben egy francia nem tud jól angolul, legalábbis én még nem hallottam akcentus nélküli franciát angolul, pedig francia zenét hallgatok legtöbbet.

Pár éve el akartam kezdeni a franciát, de felesleges, az angol tömegnyelv, aki meg nem veszi a fáradtságot, hogy megtanulja, az annyit is ér, értem itt a franciákra, hogy annyira oda vannak az anyanyelvükért, hogy azt valami extra tudásként kezelik, pedig épp ettől maradnak butábbak egy átlag idegentől.

2016. okt. 28. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!