Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Orosz után mennyivel könnyebb...

Orosz után mennyivel könnyebb más szláv nyelveket tanulni?

Figyelt kérdés

Ha megtanulok felsőfokon oroszul, utána kb mennyi idő lenne csehül vagy lengyelül is?

És mennyiben könnyítené meg?



2015. júl. 1. 18:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Én középsuliban oroszt tanultam. Osztálykirándulásra Legyenlországba, Szlovákiába mentünk. Értettem néhány mondatukat. Az írott szavaik is hasonlítottak az oroszra. Főleg, amikor fagyit kértünk.
2015. júl. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Inkább a lengyel nyelvtanulást (mint a cseht) megkönnyíti mind nyelvtan, mind szókincs tekintetében, de azért csodára ne számíts, ugyanannyi ideig fog tartani megtanulni, mintha nem tudnál oroszul.
2015. júl. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Azért nem hiszem, hogy ugyanaddig tartana. Valakinek, aki tud már olaszul, sokkal hamarabb megy a spanyol, mint valakinek, aki nem.


Persze nem egy ágba tartozik az orosz és a lengyel, és mivel még egyiket sem beszélem, nem tudom, mennyi a nyelvtanuk között pl. a hasonlóság... De ha mondjuk egy francia-spanyol távolságban vannak, akkor azért lerövidíti az időt, nem?

(Hamarabb érted meg a nyelvtan, mert "á igen ez ugyanaz a logika", hamarabb rááll az agyad a szavakra...)

2015. júl. 2. 14:07
 4/6 anonim ***** válasza:

Én orosz anyanyelvű vagyok és magyarul is tudok, de ennek ellenére nem könnyű lengyelt tanulni. Segít az orosz mert rengeteg szó szinte ugyan az a két nyelvben. Még az írás is hasonló (a cirill meg a latin betűket leszámítva), de a kiejtés... nekem egyáltalán nem megy. megmerek szólalni de olyan akcentussal beszélek hogy azt még a süket is meghallják hogy közöm sincs a lengyelekhez.

Szerintem körülbelül ugyan annyi idő megtanulod lengyelül mint oroszul egy nagyon kicsit segít de a nyelvtant ott is tanulni kell.

2015. aug. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hát igen, kicsit macerás a kiejtés, és az íráskép is elriasztó elsőre, de ha magyarul ilyen jól megtanultál, akkor nem hiszem, hogy a lengyellel nem fogsz előbb-utóbb megbirkózni. :)

Köszi a választ!

2015. aug. 6. 00:22
 6/6 anonim ***** válasza:

Köszi :)

Én is remélem előbb-utóbb meg fogok a lengyellel is birkózni!

2015. aug. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!