Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Felsőfokú angol nyelvvizsgán...

Felsőfokú angol nyelvvizsgán mi szokott lenni?

Figyelt kérdés
pár éve letettem a középfokút és gondolkozok hogy a felsőt is leteszem. Mennyire nehéz ez? Mik szoktak lenni? A nyelv fektetik a hangsúlyt, vagy a szókincsre, esetleg mindkettő? Milyen témák szoktak ott lenni?
2015. jún. 24. 16:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez a vizsga fajtától függ. Én pl. még a City&Guilds-nél szereztem meg a felsőfokúmat, ott a szóbeli rész volt nehéz és a hallgatós könnyebb. A Euroexam-nél, pedig pont fordítva van.

A középfokútól nagyrészt abban különbözik egy felsőfokú, hogy sokkal nagyobb szókincsre van szükség, rengeteg kifejezést kell használnod szóban és írásban is, mert arra kapsz pontot. Tehát itt már nyilvánvalónak tartják, hogy nyelvtanilag helyesen beszélsz, arra kíváncsiak, hogy mennyire változatosan tudod kifejezni magad, és hogy ritka kifejezéseket, szófordulatokat is ismersz.

Remélem valamennyit segíthettem.

2015. júl. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
az jó mert a szókincsem elég jó :)
2015. júl. 4. 09:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!