Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ki érettségizett vagy vizsgázo...

Ki érettségizett vagy vizsgázott idén francia nyelvből?

Figyelt kérdés
Milyen témák és feladatok voltak, és hogy sikerült?

2015. júl. 2. 09:57
 1/6 A kérdező kommentje:
Senki???
2015. júl. 4. 12:59
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én 2014 januárjában középfokúztam. Érdekelnek az akkori feladatok? (origo)
2015. júl. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltál! :)

Igen, érdekelnének a feladatok.

Én Franciaországban élek, és a keresztlányom ki szeretne jönni egy pár évre, de csak akkor, ha már letett egy nyelvvizsgát.

Három éve tanul elég intenzíven, és ő is az origóra gondolt.

Megköszönném, ha elküldenéd amit tudsz, hogy átnézhessem, és könyebben tudjak segíteni neki az esetleges buktatóknál.

2015. júl. 17. 05:49
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Sokat böngésztem a www.itk.hu oldalt vannak mintafeladatok és részletes tájékoztatás a vizsga menetèről.

Nekem személy szerint a szóbeli könnyebb volt, jobban is sikerült. Az írásbelin nyelvhelyességi teszt van(szótár nélkül) aztán franciáról magyarra fordítás(szótárral) szövegértés és levélírás. A szóbelin két képet húzhatsz,megnézed és kiválaszthatod h melyikről akarsz beszélni.Azután van egy szituációs gyakorlat (sok múlik a vizsgáztatón, nekem szerencsém volt) ja és persze a magnóhallgatàs.

Ajánlanám a Vida E.:Nagy BME és Origo nyelvvizsgatréning c könyvét,nagyon jó!

Ha érdekel még vmi nyugodtan kérdezz!:)

Sok sikert a keresztlányodnak!:)

2015. júl. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Belenéztem egy kicsit a vizsgafeladatokba, nem látok különösebb nehézségeket bennük.

Az általad említett könyv megvan a kislánynak, és e-mailban értekezünk, ha nem ért valamit.

Nagyon köszönöm, hogy időt szántál rám! :)

(Ha viszont Neked van szükséged valamire a francia nyelvvel kapcsolatban, én is tudok esetleg segíteni. Ezen az oldalon gyakran válaszolok ilyen kérdésekre.)


Bonne journée! :)

2015. júl. 17. 13:06
 6/6 anonim ***** válasza:
Merci! À toi aussi!:)
2015. júl. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!