Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyit angol szót ajánlatos...

Mennyit angol szót ajánlatos megtanulni naponta?

Figyelt kérdés

Korábban nem nagyon érdekelt az angol nyelv, de egy éve rá eszméltem, hogy a XXI. században gyakorlatilag nélkülözhetetlen.

A mostani szókészletem, úgy 600-700 szó lehet két éven belül pedig középfokú nyelvvizsgát kellene tennem angolból.

Mennyi az ajánlott mennyiség amivel már lehet boldogulni?



2015. júl. 3. 15:35
 1/4 anonim ***** válasza:
62%

2-3K szó a nagyon minimum. Fontosabb azonban középfokhoz a folyamatos beszéd, a szövegértés, a perfect igeidő és a passzív mód használatának képessége (szóbelin mindkettőből minimum 2-3 mondatot be kell tudni dobni), valamint rentgeteg KIFEJEZÉS.


Ja, és mert vizsga, sajna nem az élethez alkalmazkodik a követelmény, hanem vagy angol-angol,vagy amerikai-angol szókészletet kell tisztán használni vizsgán.


Ha felirat nélkül meg tudsz nézni egy még nem látott filmet, el tudsz olvasni egy könyvet, és tudsz chatelni - az még mindig nem lesz elég ha nem tudsz élőszóban beszélgetni "casual" szinten.

2015. júl. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
41%
Napi 50-100 szó az ideális.
2015. júl. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
60%
Napi 50-100 szót egyrészt lehetetlen megtanulni, mert az két hónap alatt kiadná a középfokhoz szükséges szókincset. És nem is kell naponta x mennyiségű szót bevágni, nem így működik a nyelvtanulás. Ha olvasol, filmeket nézel és beszélgetsz, akkor majd szépen beépül a szókincs az agyadba. Két év múlva minden további nélkül meglehet a nyelvvizsgád. Boldogulni 2-3 ezerrel lehet, nyelvvizsgához több kell, de annak egy része passzív.
2015. júl. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
74%

Ha mindennap tanulsz szavakat (ehhez nagyon tudom ajánlani az Anki nevű programot), akkor szerintem 5-10 szó az ideális. Ami ennél kevesebb, az nagyon hosszú idő alatt fog csak jelentős fejlődéshez vezetni, ami meg több, azt nem fog tudni elég mélyen bevésődni az agyadba ahhoz, hogy használni is tudd őket.


A napi 50-100 szó az teljes blődség, ennyivel egy év alatt érnéd el egy művelt anyanyelvi ember szókincsét, amiben már az olyan szavak is benne vannak (magyarra leképezve), mint a boglya, a lopótök vagy a petrence. Ilyen sebességgel még a legnagyobb nyelvzsenik sem tudnak tanulni.

2015. júl. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!