Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Heti hányszor ajánlatos az...

FilippoLippi kérdése:

Heti hányszor ajánlatos az otthoni edzés? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

15 éves, 180 cm magas, és 68 kg-os vagyok (nem 100%, hogy ezek pontos adatok, 1-2 szám eltérés lehet bennük, de a lényeg benne van, vékony testalkatú vagyok). 2 és fél hónapja napi rendszerességgel edzek itthon. Ez annyit jelent, hogy kezdtem így: 3x15 hasprés előre, oldalra, 3x10 fekvőtámasz, összezárt, és nyitott kézzel is, és 3x15 lábemelés. Ezeket hetente emeltem, ma már 6x25-öt csinálok mindenből, kivéve a fekvőből, abból 5x20-at. Az változás már látható, az összesből sokkal többre vagyok képes, mint azelőtt, szóval érzem, hogy rendesen megerősödtek az izmaim. Futni is járok néha, valamint az iskolában most kötelező a napi tesi, amibe beletartozik a 1.5 km futás is.


A kérdés lényege itt kezdődik:

................................

Szerintetek jól csinálom? Folytassam, úgy, ahogy most csinálom, vagy csináljam csak minden 2. nap ezt? Vagy esetleg ritkábban? Kötődik-e napszakhoz, étkezéshez a dolog? Főleg tapasztalt emberek véleménye érdekelne, mondjuk szívesen meghallgatok bárkit, akinek van hozzáfűzni valója :D



2013. szept. 9. 19:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Naturálban heti 3-4 kemény edzés is elég, hogy tudj regenerálódni. Töltsd le a fegyencedzést és alkalmazd, vannak benne edzéstervek. Lábra is edzeni kell, nem elég a futás.
2013. szept. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem bővítsd a repertoárt új gyakorlatokkal egyébként jól haladsz.

Iktass be lábedzést és a húzó izmokat is erősítsd. Pl húzódzkodással.

A fegyencedzés tényleg jól megtanítja az alapgyakorlatokat.

Csak így tovább.

2013. szept. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!